fbpx

2 dubna

Příběh k zamyšlení: O oslíkovi, který spadl do studny

0  comments

Byl jednou jeden starý oslík.

Jednoho dne nešťastnou náhodou spadl do hluboké studny.

Trvalo dlouho, dokud si ho někdo všiml. Za pár hodin ho našel farmář. Svou zaslepenou myslí došel nakonec k názoru, že oslík je již beztak starý a ani samotnou studnu v konečném důsledku nebude vůbec potřebovat, a tak se rozhodl studnu s oslem zakopat.

Požádal o pomoc několik sousedů, kteří následně společně začali házet půdu a písek do studny. Oslík hlasitě naříkal. Po čase však nastalo ticho. Zvědavý farmář se naklonil nad studnu a uviděl něco, co překvapilo nejen jeho, ale i všechny jeho sousedy.

Oslík se totiž rozhodl vyšlapat si cestu ven sám. Čím více hlíny farmáři na osla házeli, tím více se otřásal a vystupoval po písku a půdě nahoru. Nakonec byl osel tak vysoko, že jen vykročil na pastvu a odběhl pryč.


Jaké poučení přináší tento příběh?
Nezáleží na tom, kolik špíny na nás lidé a okolnosti naházejí, ale jestli my dokážeme všechen tento nápor špíny ustát a nakonec ho přetrpět a překonat. Navíc častokrát nechápeme konání jistých lidí (v tomto případě farmáře), ale život občas přináší ledajaká zklamání a ta nejtvrdší jsou spolčená právě s lidmi.

Ať už nám kdokoli hází špínu nebo klacky pod nohy, ta skutečná prohra přijde až v momentě, kdy se my sami vzdáme. Pokud se snažíme nacházet řešení i v takových těžkých časech, je téměř zaručeno, že se z naší hluboké studny utrpení a smutku dostaneme. Chce to jen čas a zachovat si chladnou hlavu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center