fbpx

2 dubna

Překážky v životě aneb tesání vlastního JÁ

0  comments

Každý z nás se setkal se situacemi, kdy si říkal: „To snad není možný. To se může stát jen mně. Už zase? ” Život každého zkouší svými lekcemi. To je běžné. Jak říká jeden krásný citát:

“Životní zkušenost se nedá získat jinak než účastí na životě”

Někdy ovšem nastanou momenty, kdy nám přijde, že se situace, které máme v životě opakují.  Snažíme se o nich přemýšlet a hledáme v sobě odpovědi proč tomu tak je. Zamysleme se tedy a zkusme otevřít Pandořinu skřínku. Onen opakující se cyklus není taková věda. Vlastně je to zcela prosté. Zkušenosti, které zažíváme zas a znovu tu jsou jen proto, že k nám ono poučení nedoplulo. Dokud se tedy nepoučíme, budou se stále vracet.  A co víc. V ještě větší míře.

Všichni víme, co od překážek a životních těžkostí máme čekat. Jsme si vědomi, že nesou nějaké poselství. “Dar”. Ano čtete správně. Většina z nás obdivuje své rodiče, prarodiče a praprarodiče kvůli tomu, s jakým nadhledem a moudrostí řeší situace, jež se jim staví do cesty. Ale i tihle lidé, když byli mladí neměli ponětí co dělat a jak se rozhodnout. Až s přibývajícím věkem a lekcemi pochopili a porozuměli svému vnitřnímu kompasu.  Možná každého polije horko a přeskočí mu v hlavě myšlenka, že vlastně neví, jak se rozhodnout a jak s danou zkušeností naložit, aby se sladila s jeho podvědomím.

Skvělým pomocníkem v takových situacích bývá intuice. To právě ona poradí, jakým směrem se chceme ubírat. I když si to možná v první chvíli nemyslíme. Mám tu pro vás jednoduchou pomůcku, která ledacos usnadní.

“Odpovídejte si zvuky”

 Nejprve si to vyzkoušejte u běžných denních otázek. Vydejte ze sebe zvuk, jenž charakterizuje vaše vnitřní prostředí. Jakýkoliv. Nestyďte se. Postupem času se ptejte i na závažnější a podstatně těžší dilemata. Může se vám to zdát pošetilé a naivní, ale vězte, že “ten má právo kritizovat, kdo má odvahu pomáhat.” Můžete to zkusit a podle toho se rozhodnout.

Ať už se vám zdá, že život jde proti, háže vám klacky pod nohy a nic se nedaří. Nezoufejte. Zaprvé, je to jen dočasný stav. A zadruhé přesně tyhle momenty z vás dělají to, kým jste. Otesávají silnější JÁ, rýsují nezlomnou vůli a charakter.  Proto zkoumejte všechny překážky, které v životě objevíte a snažte se je pochopit. Jedině to je cesta, jak se posouvat stále vpřed.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center