fbpx

2 dubna

Přejte si jako šampióni aneb 4 jednoduché rady, jak si správně přát

0  comments

Konec roku, vánoční čas a ten nejvyšší čas se zamyslet, co si přát. Nemyslím pod stromeček, ten možná necháme dětem, ale myslím přání, která se i stydíte říct nahlas.

Jak to správně udělat, aby se vyplnila?


Přejte si nahlas

V hlavě se vám zrodí myšlenka a tu povýšíte na přání. Stále se vám motá v hlavě a dostává ty správné tvary. Až si budete opravdu jistí, že přání už má hlavu a patu, pak jej teprve vypusťte ven.

Říkejte si ho doma před zrcadlem, v autě ho sdělujte zpětnému zrcátku. Ostatním ho však sdělte až ve chvíli, kdy vaše přání opravdu vyzraje jak ementál. Bude mít díry, ale jen ty, které má mít a které ho budou zdobit. A ne mezery, kterým se všichni vysmějí. Vyřčené přání má dvojnásobnou sílu.

Přejte si správně

Přála jsem si práci, kde bude příběh, aby mě to bavilo a aby se tam pořád něco dělo. Aby to nebyla nuda a abych tam poznala co nejvíce různých lidí, protože lidi, Ti mě zajímají.

Splnilo se mi to.

Dostala jsem místo v právní kanceláři, která byla zaměřena na trestní právo. Ráno v sedm výslech na kriminálce na Dobříši – zloděj aut. Druhý den věznice Ruzyně – dvojnásobný vrah, třetí den soud – osm hodin hlavní líčení – cikáni, z nichž jeden tvrdil, že nikdy souzený nebyl a přitom před soudcem ležel jeho metr vysoký fascikl. Zkrátka různí lidé s příběhem, jak jsem si přála. Nenapadlo mě, že jsem si svým nesprávně formulovaným přáním přivolala do pracovního života podvodníky, loupežníky a vrahy.

Přejete si partnera, který by vás miloval? Který je sportovní typ, vtipný, sexy? Máte ho mít! A co když bude lakomý. Nebo zadaný. Nebo alkoholik? Vždyť vás miluje, jak jste si přáli. Ale to ostatní už tak sexy a vtipné není, že?

Budete-li si přát práci, která vás bude naplňovat, kde ocení váš pravý potenciál a bude odpovídat vaší povaze, tak najdete tu pravou.

Budete-li si přát partnera, který je vaše druhé já, objeví se ten pravý. Jen to možná nebude hned. Život není pohádka a nedá se otočit prstenem jako v Arabele. Věřte však, že vaše přání je na cestě a hledá to správné pro vás.

Přejte si od srdce

Budete-li si přát jen tak něco do větru, nikdy šťastní nebudete. Ono se to totiž může i splnit.

Jeden známý řekl dívce v baru, že je tak krásná, že by si s ní přál mít kupu dětí a všechny, aby byly krásné po ní. Ráno se ukázalo, že dívka byla po půlnoci v barovém přítmí o dost krásnější než za denního světla a za necelý rok vyšlo najevo, že ani děťátko není tak žádoucí, jak si bylo „přáno“.

Líbí se vám právě tento byt anebo máte pocit, že přesně tento člověk by vás učinil šťastným a vyřknete přání mířené na konkrétní objekt či subjekt? Tak to je špatně. Vaše štěstí se nemusí zrcadlit právě v konkrétní věci či osobě. Naopak. Mnohdy se stává, že si přistavíte žebřík k úplně nevhodné zdi.

Nevyšlo to, asi to tak mělo být.

Netlačte tedy na pilu. Přejte si, aby vaše srdce bylo naplněno štěstím. Abyste našli bydlení, které splní všechna vaše přání. Přejte si partnera, který bude opětovat vaši lásku a bude vám rovnocenný. Zaměřte se na svůj opravdový cíl a odhalte své opravdové přání.

Přejte si pozitivně

Pozitivní myšlení. Naprosté klišé. Tolik knih je o tom napsáno a stejně se pořádně neví, jak to tedy funguje. Představte si, že vám někdo zlomí srdce, to se děje běžně, až moc často. Jak se v takové situaci má pozitivně myslet? Nevím. Ale jedno vím jistě. Čím dřív si řeknete, že ten, kdo vám ublížil za trápení tím pádem nestojí, tím víc času ušetříte sami pro sebe! Tím dřív můžete formulovat svá přání a těšit se, že se splní.

Ale pozor.

Žádná přání typu NE – nechci ji už vidět, nechci být chudý, nechci se trápit. Taková přání nefungují. Přeji si být šťastný, přeji si být bohatý, přeji si mít kolem sebe dobré lidi. Jen pozitivní přání zafungují.

Pamatujete na výraz, který měl boxer Rocky Balboa ve stejnojmenném filmu nebo irský Mistr kombinovaných bojových umění Connor McGregor či světová jednička ve sprintu Michael Bolts na startu?

Ten odhodlaný výraz?

Přejí si uspět. Věří, že uspějí. Jsou přesvědčení, že jsou dobří. Vysílají do éteru přání na vítězství.

Jenom takové přesvědčení jim zaručí, že rozhodčí zvedne na konci boje tu jejich ruku. Přejte si jako oni. Běžte svým vysněným cílům naproti se zdviženou hlavou a odhodlaným výrazem, že to dokážete. Věřte si a přejte si jako šampióni.

banner_zvyhodnene_predplatne_1280
stačí kliknout na dárek

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center