fbpx

2 dubna

Představte si svůj cíl – TŘETÍ NÁVYK aneb víte, kam směřujete?

0  comments

Až budete na konci svého života vzpomínat na to, jak jste svůj život prožili, komu jste věnovali čas a čím jste přispěli světu, co chcete, aby bylo ve vašich vzpomínkách? Mnoho lidí se potýká s neustálou zaneprázdněností a přitom nemají ponětí, kam směřují. Dny, měsíce a roky jim proplouvají mezi prsty, aniž by věděli, kam jejich cesta vede. Položte sami sobě následující otázku a než budete pokračovat, zamyslete se. Co je pro vás skutečně nejdůležitější?

Pokud jste se upřímně zamysleli, pak si sami odpovězte, zda žijete v souladu se svými představami. Je to, čemu věnujete většinu svého času, opravdu vaše životní vize? Nebo je to představa vašich rodičů, partnera, nadřízených? Okolnosti a minulost rovněž nejsou faktorem, který by měl určovat váš život, možná máte startovní čáru o pár metrů dál, ale to je všechno.

Abyste mohli jít svoji cestou a pracovat na svém vlastním životním scénáři, potřebujete být v první řadě proaktivní, uvědomovat si, že volba je na vás a umět převzít zodpovědnost. Jednání podle dříve uváděného druhého návyku, je v tomto případě velmi důležité. Dále je potřeba vědět, že všechno vzniká dvakrát. Nejprve mentálně a teprve potom fyzicky. To se týká všech možných oblastí, ať už je to stavba domu, vlastní podnikání, cestování, rodičovství,…zkrátka vždy máme nejdříve představu a teprve potom jednáme. Pokud vy sami nebudete mít jasné vize, bude je mít za vás někdo jiný a tím dokáže skvěle určovat směr vašeho života, opravdu to tak chcete? Právě díky našemu sebeuvědomění, představivosti a svědomí máme možnost tvořit si svůj vlastní životní scénář. A pokud se jím necháte vést, začnete ho zároveň přetvářet v realitu.

Zaneprázdněnost, úsilí, snaha a na konec zjištění, že jsem dosáhl úspěchu, který pro mě nic neznamená a naopak mě má honba za ním připravila o jiné, mnohem důležitější věci. Zdraví, sláva, peníze, uznání, rodina, … ať už váš úspěch definuje cokoli, tak prvně než si za ním půjdete, ujistěte se, co to doopravdy je. První krok je opřít žebřík o tu správnou zeď.

Pevně věřím, že vás tento článek posune o důležitý kus dál a opravdu se zamyslíte nad tím, co je pro vás to hlavní. Právě to je to klíčové. Objevte jaké je naše životní centrum, jak vytvořit osobní poslání, rozvíjet představivost a další důležité věci, které jsou nezbytnou součástí třetího návyku.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center