fbpx

2 dubna

Praví přátelé půjdou všude s námi – jsou totiž v našem srdci

0  comments

Už od mala máme kamarády, trávíme s nimi společné chvíle. Někteří nás zradí, někteří stojí po našem boku ať se děje, co se děje. Postupem času se všichni mění. Mění se náš věk, náš směr, naše osobnost, ale i osobnost našich přátel. Někdy si řekneme, to je krásné, že máme toho či onoho kamaráda už od dětství, nebo možná patříte k těm, co si řeknou: “Jak je možné, že takového kamaráda nemám?”

Dlouhou dobu jsem se potýkala s problémem a pochybnostmi, že jsem divná, že nemám opravdové přátele. Přátele, na které se budu těšit, které budu líbat při setkání, se kterými budu trávit čas a zažiji s nimi ty nejkrásnější zážitky. Dlouho jsem žila v domnění, že je ve mě nějaká chyba, že mi všichni přijdou divní, nemám s nimi společnou řeč, až možná jsem zakotvila v myšlence, že jsem samotářka.

“S většinou, co jsem svůj čas trávila mi začal připadat zcela promrhaný.”

Pak najednou jsem byla úplně sama, nebyla jsem smutná, v depresích, prostě jsem to přijala a nechala život běžet.

Za čas, když jsem pracovala na své nové kolekci jsem si byla stále blíže s jednou tehdy ještě známou, duší, která milovala módu stejně jako já. Seznámily jsem se přesně tam, kde to módou jenom srší.

“Pokud nenavštěvujeme místa, která jsou naším životem, nemůžeme očekávat, že budeme mít přátele, kteří by do něj mohly někdy patřit!”

Stačí jen začít, stačí poznat jednoho člověka, uvědomit si, co jsme ve skutečnosti hledali a pak najednou zjistíme, že máme úžasný kruh přátel, aniž bysme proto museli něco zvláštního udělat.

Poprvé v životě jsem poznala, kolik lásky mohu dostat, jak se mohu cítit vyjímečná, jak se řeší problémy, pozoruji jak všechno jde, naučila jsem se naslouchat, odbourávat stres, milovat sama sebe. Poznala jsem, co je to skutečné přátelství!

Související článek: 6 znaků lidí, kvůli kterým se vyplatí žít

Trochu paradoxem se mi stalo uvědomění, že jsou ode mě všichni starší. Už od dětství jsem se bavila se staršími, bohužel poté přišlo jejich období puberty a já zakotvila mezi svými věkově stejnými, kde jsem se necítila dobře. Později jsem stále tíhla k těm starším, ale to naopak přišlo mé období puberty, které pro ně nebylo moc přijatelné.

“Uvědomila jsem si, že miluji lidi, kteří mě mohou něco naučit, lidi kteří mi předávají své zkušenosti ale neříkají mi, co je a není správné, protože můžeme být vším, co si přejeme, když proto něco uděláme. Nic není nemožné!”

Oni nejsou jen mými přáteli ale já jsem jejich obdivovatel. Jsou vyjímeční svou láskou, životem, pílí, sny, prací, myšlením. Nejsou to žádné kariéristky, které se perou o pozice, ale sťastné a spokojené ženy, které svou povahou, láskou ke své práci a životu dosahují toho, čeho chtějí bez nutnosti velkého stresu. A ještě dokážou dát sílu a podpořit ostatní.

„Kde jinde se máme cítit skvěle než mezi přáteli a rodinou?!”

Najít a mít opravdové přátele je dar. A je potřeba na nich pracovat stejně jako na vztahu.

“Když se staneme my správným přítelem, budeme mít správné přátele.”

Po nedávné návštěvě přátel v Praze a návratu zpět do Anglie jsem přesně pochopila slova: “Bez kámošů, opuštěnej, hotovej.” z písničky, kterou nazpívali kamarádi pro Leoše Mareše k narozeninám. Dobré přátelství má sílu, tak jako dobrý vztah s rodinou či partnerem.

Nebojme se velkých kroků a opuštění těch nejvzácnějších, protože oni půjdou vždy s námi v našem srdci! Jen nemarněme čas tam, kde cítíte, že to nemá ten skutečný cíl. Samy, možná s kapsou plnou peněz ale bez života, tak jak to u mnohých vidím.

Opět je to vrácení se na začátek, protože za peníze si lásku nekoupíme. A ať si říká kdo chce co chce, bez opravdové lásky to nefunguje. A my se opět staneme prázdnou schránkou, která žije v pohodlnosti a náš čas je znovu jen promrhaný.

Související článek: Přicházíte o přátele? Udržte se v duševní kondici

 


 

Vydejte se společně s námi až na vrchol. Využijte možnosti objednání prvního čísla SÚ v rámci celoročního předplatného. Pokud vám magazín již dorazil, nezapomeňte se s ním vyfotit (facebook, instagram) a napsat k fotce svou myšlenku či názor s dodatkem #SvetUspesnych nebo #SvetUspesnychcz – ty nejlepší vylosujeme do dalšího čísla magazínu SÚ, kde budou fotky zveřejněny i s daným komentářem.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center