fbpx

2 dubna

Pravdy o štěstí aneb Jak být šťastný každý den

0  comments

Každý z nás považuje za štěstí něco jiného.

Štěstí jako takové se definovat nedá. Ale pocity, které s tím souvisí, ano. Cítíme radost, chvění, vzrušení, usmíváme se, milujeme své okolí, sebe a tetelíme se blahem. Zkrátka má blahodárné účinky pro naše tělo a duši.

Chtěli bychom jej jednoduše prožívat neustále.

Na každého čeká štěstí

Však ono si mě najde. Na každého někde čeká. Na štěstí rozhodně nečekejme, to bychom se nedočkali. Štěstí nechodí okolo a neklepe na dveře. Musíme mu jít trošku naproti. Když ho najdeme, chyťme ho za správný konec. Život se skládá z maličkostí, které dělají náš život šťastnější.

Proč jsou všichni okolo šťastní a já ne

Určitě jste si někdy položili otázku, proč tamten a onen jsou šťastní a já ne. Proč oni mají to či ono a já ne. To není fér. Život je tak nespravedlivý, pomyslíme si. Jak ale víme, že jsou ti lidé opravdu šťastni? Často soudíme povrchně, protože lidé vlastní třeba to, co my ne, a proto my si říkáme, že jsou šťastni, ale nemusí to tak doopravdy být.

Také záleží na tom, co za štěstí považujeme. Pro každého má štěstí jiný význam. A dvě osoby, které mohou vést podobný život, nemusí být obě šťastny, protože každá z nich považuje za štěstí něco jiného.

Každý svého štěstí strůjcem

Je to o tom, jak se na věci díváme a jak smýšlíme. Zda jsme pozitivní a radujeme se z drobností a z toho, co nám život zatím přinesl. Jak si vážíme toho, co máme právě teď.

Štěstí je něco, co si za peníze nekoupíme. To znamená, že i když budeme mít hodně peněz a budeme si moci koupit cokoliv, nemusíme být vždy šťastni.

Ano, je krásné mít peníze, život je možná jednodušší, ale vždy nám štěstí přinést nemusí.

Štěstí není nekonečné

Občas se nám něco nepodaří. Chybovat je lidské. Štěstí není jedno a neprožíváme jej permanentně. Kdyby to tak bylo, šťastni bychom vlastně ani nebyli, protože bychom nedokázali rozpoznat, kdy nás zaplaví pocit štěstí. Už bychom jej nevnímali a byli bychom nenasytní a chtěli stále víc. Nudilo by nás to.

Lidé chtějí přirozeně víc a víc. To je v pořádku, nikdo nechce zůstat stát na místě. Každý z nás se chce posunout o krok dál a růst. Ať už se to týká jakékoliv oblasti. Je dobré být spokojen s tím, co momentálně máme a mít vize, kam to chceme dotáhnout nebo co chceme od života získat. Chce to být trpěliví, neklesat na mysli a nebýt naopak nešťastní z toho, že něco nemáme a že nám něco chybí.

S úsměvem ke štěstí

Buďte usměvaví. Smějte se na okolí. Pohladíte tím svou duši a co více, duši ostatních. Nic to nestojí. Nikdy nevíte, kdo ho právě potřebuje. Uvidíte, jak tím uděláte druhému člověku radost. Jak jednoduché.

Jak praví jedno rčení:

,,Nikdo není tak bohatý, aby se bez něho obešel, a nikdo není tak chudý, aby ho nemohl darovat.“

X důvodů ke štěstí

Můžete být šťastní téměř za cokoliv. Za to, že jste zdraví, že máte obě ruce a nohy, že se můžete hýbat, dýchat, že máte práci, že máte domov, rodinu, že se na vás někdo usmál, že jste dostali dobrou známku ve škole, že jste si koupili novou halenku ve slevě, že vám někdo napsal zprávu, zkrátka je denně spousta důvodů, proč být šťastný, proč se usmívat, jen nesmí člověk brát vše automaticky, ale jako maličkosti, na kterých stoji vaše životní štěstí.

Související článek: O tom, jak nám maličkosti dokáží dát ty nejcennější odpovědi


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center