fbpx

2 dubna

Praktické poznatky redaktorky v Anglii, aneb chcete odjet do zahraničí a nevíte, co čekat?

0  comments

Někdy máte pocit, že se vám zhroutil celý svět. Najednou nedokážete žít tam, kde jste, cítíte, že musíte zmizet pryč a poznat něco nového. Z vlastní zkušenosti vám poradím jednu věczmizte dříve, než si to rozmyslíte!

Je to velký krok a těžký, pokud se vydáte na cestu zcela sami, protože zjistíte, že nemůžete zvednout telefon a jít s kamarádkou na kafe, že se vám něco pokazí a nemáte na blízku známé a nemáte žádný kontakt, že na vás doma nikdo nečeká. Dále, že se vám stane úraz a bojíte se jít k doktorovi, protože víte, že doma máte skvělého doktora a pověst tamních doktorů vám opravdu ani nestojí za návštěvu.

Máte kolem sebe nové obličeje a kontakty, ale cítíte, že jste všichni zcela jinde, a i když si s nimi dokážete popovídat, není to to ono, co jste opustili.

CO SKUTEČNĚ OBNÁŠÍ ODCHOD DO ZAHRANIČÍ?

Nové zkušenosti a nový život není zadarmo a není jednoduchý. Dlouhou dobu budete hledat sami sebe, pak přijde moment, kdy si řeknete, že jste se našli, jenže za čas zjistíte, že to vůbec není pravda. Budete dělat chyby a hledat svůj život stále dokola. Jednoduše se budete dostávat do depresí. Přijde čas, kdy byste si nejraději zabalili kufr a letěli prvním letadlem domů.

Tento příbeh jsem před odjezdem slyšela i od kolegyň, které mi vyprávěly své příběhy, ale v ten moment to nechápete, to prostě musíte zažít.

Pak nastane moment, kdy najednou zjistíte, že jste dostali odpovědi na všechny otázky ze svého života. Najednou pochopíte úplně všechno. Pochopíte všechny své nejbližší, pochopíte své chyby, vidíte obrazy samy sebe. Najednou vidíte své staré já všude, kam se podíváte.

Do Anglie jsem odletěla s tím, že od tohoto momentu se budu starat sama o sebe. Nebudu na nikom závislá a to jak fyzicky, tak finančně. Stát se nezávislou finančně se mi podařilo hned po příjezdu, za to stát se nezávislou fyzicky mi dalo práci. Možná ani dnes, po čtyřech měsících, nemohu říci, že tomu tak je. Každopádně mít rodinu a přátelé a být alespoň malým procentem závislí je zcela přirozené.

VÝHODOU JE POZNÁVANÍ NOVÝCH VěCÍ (ANEB V ČEM jSOU NAPŘÍKLAD ANGLIČANÉ VýJiMEČNÍ)?

Ač to byly tvrdé časy, tak mě nejvíce naučila a stále učí má práce. Angličané jsou mistři v úsměvu. Nikdy nevíte, jak je úsměv myšlený, ale vždy se usmějí, někdy vycítíte, že je to falešný úsměv, a tak se naučíte smát falešně taky. Časem pochopíte, že úsměv je jeden z nekrásnějších zbraní člověka.

Pak jsou tu ty momenty, kdy zcela nerozumím, a stane se mi, že odpovím na něco zcela jiného. Jenže to angličané nemají rádi (ne každý angličan je zcela nadšen cizinci), takže nastává moment, kdy musím zahrát divadlo a udělat si sama ze sebe srandu, i když se uvnitř někdy cítím jako naprostý blbec.

Další věcí je, že ač se vám zdá, že jsou všichni úžasní, tak nejsou. Takže se vám může stát pak to, že vám v restauraci odejde stůl z povánoční večeře ve složení babička, děda, syn s manželkou a dětmi bez zaplacení. Nenechme se zmást, v něčem jsou všechny národy stejné.

ODJEZD PRyČ VÁM DÁ ODPOVĚDI, ALE AŽ ČASEM

Už vím, proč jsem odjela, a z celého srdce děkuji za každý den, za každou lekci, kterou dostávám. Nebojte se a odjeďte zcela sami do neznáma, do cizí země, mezi cizí lidi.

Věřte, že v samotě a cizím životě naleznete všechny odpovědi, které jste hledali. Samota vás donutí přemýšlet a může vás navést na zcela novou cestu. Nemusí vás navést na skvělou myšlenku vašeho businessu, ale může vás navést k tomu, co jste celou dobu přehlíželi a neuvědomovali jste si jaké karty máte v rukou a jak se s nimi dá vyhrát.

Neodjíždějte na chvilku, nevzdávejte se. Věřte, že až přijde moment, kdy ucítíte, že jste připraveni, tak se vrátíte. Přijet z ciziny plní úsměvů, radosti, zkušeností, vědomostí, sebevědomí je tou nejsnadnější cestou k vysněnému povolání nebo businessu. Nikdy není brzy ani pozdě.


Vykročte tak společně s námi a získejte exkluzivní obsah tištěného magazínu, který vám pomůže změnit vás život. Tištěný magazín SÚ pojímá pouze exkluzivní obsah. Předplatné si můžete pořídit nejen na celý rok, ale též pouze jedno vydání nebo elektronickou verzi. Společně až na vrchol!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center