fbpx

2 dubna

Pracovala 18 hodin denně a nechtěla nikoho zklamat. Lada Hajzlerová dnes už ví, jak najít a uskutečnit to podstatné

0  comments

Mladá podnikatelka, která vlastní Marketingovou agenturu, vede veganskou restauraci Vegistyle v Brně a připravuje další projekty. Dříve pracovala 18 hodin denně a nechtěla nikoho zklamat. Lada Hajzlerová je žena, která prošla určitou etapou svého života a našla sebe samu. Dnes máme možnost se inspirovat jejím příběhem.


Když jsem začala podnikat, bylo mi 24 let. Měla jsem touhu něco dokázat, ale vůbec jsem si nebyla jistá tím, co přesně se mým podnikáním stane. A tak jako každý začínající podnikatel, jsem vůbec netušila, co mě vlastně čeká. Měla jsem jen pocit, že jsem se narodila proto, abych byla úspěšná. Moje rodina mě v tom na začátku vůbec nepodporovala. Říkali mi, že jsem se zbláznila a že to nemůže vyjít. Přestože můj otec podniká, vždycky ke mně byl velmi tvrdý a podporu jsem neměla skoro žádnou. Prošla jsem si různými obory a pořád jsem nemohla najít to, co je moje poslání a na čem tedy vydělám ty peníze, o kterých jsem snila.

Velký zlom přišel v roce 2012, kdy mi jeden přítel povídá. Mám tu klienta, který chce řešit Facebook propagaci. A já se bránila a říkám mu: „Ale to já neumím.“ A on mi suše odpověděl: „No, tak se to naučíš.“ A tak vznikla agentura specializovaná na marketing na sociálních sítích. Následovaly hodiny a hodiny studia k pochopení problematiky. Jelikož jsem vždycky měla chuť se do věcí vrhnout, říkám mu: „No tak jo. Já to udělám,“ a šla jsem do toho.

„Podle mě musíte přijmout výzvu ve správnou chvílí. Nebát se jít věci realizovat.“

Bylo to složité období, studovala jsem vysokou školu a snažila se rozvíjet podnikání. Založili jsme obchodní společnost. Když je vám 25 a jste jednatelkou firmy, věci se mění. Pocházím z malé vesnice a nikdy mi nebylo říkáno, že můžu něco dokázat.
Od rodiny jsem slýchávala spíše, najdi si jistotu v zaměstnání. Všechny aktivity mi pomohli vybudovat moji přátelé tady v Brně. Věřili mi a snažili se mi říkat, že dokážu velké věci a já to tak poprvé začala cítit taky. Nevěděla jsem, kde se v nich bere ta jistota toho, že to mohu zvládnout.

Firma se začala rozrůstat a já jsem ji vedla, jak jen jsem uměla: „tedy fakticky neuměla.“ Neměla jsem s tím žádné zkušenosti. Pracovala jsem skoro 18 hodin denně, dělala to nejlepší, co jsem mohla a nechtěla nikoho zklamat.

„Nerozuměla jsem tomu, proč nás společnost na podnikání neumí připravit.“

Moje jednání bylo vždy faktické, zadaly se úkoly a byl výstup z jednání pro realizaci týmu v agentuře. Nevěděla jsem o svých klientech skoro nic. Dělala jsem tolik věcí, že jsem věčně chodila o 5 minut pozdě na schůzky, zabralo mi to skoro 18 hodin denně a stejně jsem to nemohla zvládnout. Jednodušeto nešlo.

Potom přišla velká krize a propustila jsem všechny osoby ve firmě. Přišlo vyčerpání a já uvažovala o tom, že firmu prodám. Měla jsem závazky, které jsem nevěděla, jak budu řešit. Vše jsem ukončila, jak nejlépe jsem mohla.

Nikdy vám do cesty nepřijde nic, co byste nezvládli.To už nyní vím.

Zase jsem začínala znovu.

Pak přišlo moje „kreativní období“ – kdy jsem tvořila a přitom hledala svoje místo ve společnosti. Bylo to tvoření, zábava, poznávání sama sebe. Moc jsem v tu dobu podnikání neřešila. Zkoumala jsem život. Vztahy, přátele, komunikaci, svoje talenty a tak všechno. Zjemnila jsem se. Najednou jsem se začala stýkat se ženami
a poslouchat jejich příběhy. Ale nešlo z toho vydělat moc peněz.

Kam se najednou poděl můj svět s mými logickými informacemi? No v obklopení žen to prostě nefungovalo. Proč je v nich tolik zmatku? Proč chtějí být pořád tak dokonalé? Ale jsou krásné a tak chcete být krásná taky. A když posloucháte jejich příběhy, tak vás to poznamená. Nádherné poznání přišlo s uvědoměním, že všechny ženy jsou úžasné a dokonalé takové jaké jsou. Tedy i Já.

A pak jsem na to přišla! Moje největší přidaná hodnota, kterou klientům dávám je moje nadšení, podpora projektů a klid, který do věcí vnáším. To, že jim věřím a chci, aby se posunuli dále.

Spojila jsem dva světy. Logiku a srdce. Ani jedno mi nefungovalo bez druhého. Firma, která pořád roste, ale neohlížíte se na druhé. Nebo se jen bavíte a nemáte z toho žádné výsledky.

Převzala jsem zodpovědnost za svůj život. Opět jsem se vrátila k marketingovým aktivitám, ale přidala jsem k tomu empatii. Zapojila srdce a hlavu. Klienti se na mě obracejí z doporučení. Na schůzkách mám na ně dost času a kolikrát se dost nasmějeme. Většinou nikdy nezůstane u jednoho školení. Protože je prostě nadchnu k podnikání i životu.

Snažím se jít příkladem a vést klienty v jejich projektech dál. A už nedělat stejné chyby, kterými jsem si za těch 5 let podnikání prošla já. A že jich opravdu bylo.

WEB: SuperWomen


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center