fbpx

2 dubna

Povídky z Anglie aneb jak si skutečně uvědomit důležitost našeho času

0  comments

Když jsem se před nějakou dobou konečně probrala z otupění, začala jsem to být zase já a začala jsem pracovat a tvořit.

Znovu jsem začala využívat svůj volný čas na maximum.

Určila jsem si datum odjezdu, které bylo poměrně dlouhé, ale cítila jsem, že tak to chci, dnes bych asi datum změnila a přiblížila ho, ale z tohoto důvodu jsem si koupila letenku, abych ještě bojovala, i když mě tu nic moc nedrží a strašně se těším domů – na mamku, kočičku, v neposlední řadě na své přátele a Prahu.

Asi každý z nás zažil ten pocit, kdy se na něco strašně moc těšíme, jen někdy tak moc myslíme na ten cíl, až přestaneme žít ten časový úsek mezi tím.

Dny nám ubíhají pod rukama a pak si uvědomíme ten počet dnů, které jsme si nechali utéct. Tomu jsem chtěla předejít. S kolegyní v práci jsem vtipkovala o trhacím kalendáři.

Když jsem pak měla jednoho dne doma v ruce barevné malé papírky, podívala jsem se na prázdnou zeď a kalendář si pomocí papírků vytvořila přímo na ní v gigantní velikosti.  V ten moment mě trochu zamrazilo, když jsem viděla ten velký počet papírků nalepených na zdi.

První den jsem si hned označila nějaké důležité a záchytné body, abych se netěšila jen na cíl, ale měla i nějaké mezicíle, a čas mi plynul rychleji.

Postupem času jsem si začala psát na každý den úkoly, které musím splnit, a tak se mi kalendář stal tak trochu takovou hrou a motivací. Usínala jsem s daleko lepším pocitem a byla pyšná sama na sebe, že na sobě pracuji.

Pak v najednou uběhlo čtrnáct dnů, jakoby nic, jako lusknutím prstů. Najednou vás až zamrazí, když si uvědomíte, jak ten čas neuvěřitelně letí. Že už je zase večer a opět nastává čas odtrhnout další papírek na zdi.

Často chodíme jen z práce do práce, mezi tím uděláme pár věcí, které jsou nutné. O víkendu opět děláme jen nutné věci, možná cestujeme a odpočíváme, ale využíváme čas opravdu kvalitně tak, abychom mohli dále růst?

Vím, že to někdy není snadné.

Práce nám vezme mnoho času a energie, dřív bych asi taky odfrkávala, ale když získáte kondici, jde to!

Všechno je jen a jen v naší hlavě, tak jak se naprogramujeme, tak budeme fungovat. Vždy jde ubrat nebo přidat, tak abychom se cítili stále produktivní a nešli do extrémů, ale musíme tomu pomoc. Jeden z aspektů, který nám může pomoci k lepší kondici je mimo jiné i strava. Opět nejde o diety, o pravidelnost, ale o nastavení. Zkuste například z jídelníčku vyřadit rafinovaný cukr (pomalým tempem nebo nastanou nevysvětlitelné deprese), který nám ve skutečnosti dá energii jen na krátkou dobu, nejíst pšenici, držet pitný režim, jíst co nejvíce raw stravu (třeba padesát procent) a najít lásku k nějakému sportu, například běhu, a choďte si sem tam zaběhat, ne proto, že musíte ale proto, že víte, že načerpáte novou energii, inspiraci, vyčistíte si hlavu.

Zkuste to, budete překvapení, kolik nové energie získáte.

Dělejte víc, než si myslíte, že stačíte, překonávejte svou mysl, překovávejte sebe, motivujte se. Možná si budete připadat jako na houpačce. Půjde to, nepůjde to?

Postupujte pomalu, najděte ve věcech lásku, uspokojení, časem zjistíte, že jsou vaší součástí. Budete silní a sami budete pyšní na to, jak jste silní a velcí. Velké cíle, velké kroky, oddanost, nebojácnost, bojovnost. Všechno jde vybudovat, ale nejde to, dokud nevybudujete pevný základ sami v sobě!

“Nalaďte si hudbu vašeho života.”

Zkuste to i vy! Zkuste si koupit štos malých barevných lepících papírků, obětovat jim jednu zeď a nalepit si tam třeba jen měsíc nebo lépe tři měsíce. Oddělte si každý měsíc jinou barvou. Napište si velké záchytné body silným fixem jako například: dovolená, měsíc bez pšenice, dočtená kniha, označte si měsíce (nezačínejte prvního, začněte hned), vypracování nějakého projektu, prostě všechno, co je pro vás důležitým bodem či událostí.

Pak napište propiskou do prázdných papírků všechno, co v poslední době odkládáte, co si přejete a motivujte se. Věřte, že když začnete odtrhávat papírky bez toho, aniž byste splnili úkol, začne vás to samotné užírat.

Uběhne týden a nic?

Když si začnete uvědomovat čas, který vám běží, věřte, že začnete.

“Nehledejte výmluvy, hledejte důvod, proč nemáte energii, a proč váš život je tak prázdný a vylečte ho.”


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center