fbpx

9 prosince

Postavme se čelem ke svým rozhodnutím

Každý den čelíme nátlaku rozhodování. I proto, abychom ráno vstali z postele, se musíme rozhodnout, že to udělat chceme. Jsme denodenně obklopeni děním a novými příležitostmi, které nás ovlivňují ze všech stran. Nicméně, jaký dopad na nás má rozhodnutí, které je promyšlené dlouho dopředu oproti tomu, které děláme hned a bezrozmyslu? Jak zjistit, zda je rozhodnutí správné či nikoliv? Je dobré lámat vše přes koleno?

Čas hraje v rozhodování tu největší a nejdůležitější roli.

Je to právě ten okamžik, kdy si rozhodnutím můžeme změnit život. Nejčastější chybu kterou děláme je, že u svého rozhodnutí nevydržíme dost dlouho. Často konečný výsledek záleží na dané situaci a na tom, jak se změnila. Večer si řekneme, že ráno vstaneme o hodinu dříve a půjdeme si zaběhat. Při probuzení ale zjistíme, že je venku tma a začalo pršet. Co nastane v naší hlavě? Moment rozhodování a určování si pro a proti.

Rozhodnutí udělaná za dobrých podmínek a ve správném čase často pohoří v momentě, kdy se podmínky změní. A to právě proto, protože naše rozhodnutí nebylo dost silné. Kdyby nám šlo o život a neměli bychom na výběr, bylo by vše jasné. Zvedneme se a jdeme běhat. Avšak ve většině situací máme spoustu možností výběru. A tady nastává chvíle, kdy je důležité říct si, proč bychom to, či ono rozhodnutí měli udělat a jaký čekáme výsledek. 

Rozhodnutí samo o sobě není nikdy dobré, či špatné.

Jeho povahu určují až činy, které následují a především věnovaná energie. Pokud chceme vybudovat fungující tým, firmu a nebo si jen plnit svůj největší sen, musíme pro to každý den něco udělat. Ikdyž se nám zrovna nechce. Musíme si v takovém případě dát závazek, rozhodnout se a nedat si na výběr. Jen tehny, když tomu budeme věnovat energii a čas dlouhodobě, můžeme vidět výsledky. V opačném případě, když se s někým dohodneme na společné spolupráci a nebudeme tomu věnovat pozornost, žádné výsledky neuvidíme. Budeme tedy hodnotit naše prvotní rozhodnutí jako špatné.

Ať už je to rozhodnutí banální a nebo životně důležité, vždy mysleme na naše vnitřní pocity. Pokud už při přemýšlení nad danou situací máme špatný pocit a moc se nám to nezamlouvá, nebojme se říct ne. Na druhou stranu pokud víme, že to udělat musíme a pomůže nám to v budoucím růstu, není co odkládat.

Pojďme do toho naplno.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center