fbpx

2 dubna

Pokud chcete uspět, pak je třeba změnit následujících 5 způsobů

0  comments

Bez ohledu na to, co může být Vaše definice úspěchu, zjišťuji, že mnoho lidí má problém onoho úspěchu dosáhnout. Ať už se jedná o kariérní úspěch, peněžní, či něco mezi tím, tak většina lidí má určitou úroveň úspěchu, nějakou svou laťku, které chce ve svém životě dosáhnout a překonat ji. Nicméně mnoha lidem se to nedaří a leckdy v některých případech ani nepodaří. Proč? Otázka je jednoduchá. Chybí jim seberealizace. Vše začíná totiž vždy v nás samotných. Dobrou zprávou ale je, že existují určité možnosti, které každý z nás může udělat jinak, čímž může změnit svůj současný způsob jednání a najít úspěch, který si zaslouží.

1. Zastavte vyhledávání perfektních strategií

Mnoho lidí uvízne, při cestě k úspěchu, na určitém bodě a to v hledání „dokonalých“ strategií při dosahování svých cílů. Pravdou je, že nikdy není ideální čas udělat cokoli a už vůbec ne nějakou perfektní strategii. Mnoha lidem bohužel chybí spuštění tzv. realizačního módu, který je potřeba k dosažení nějakého úspěchu, a poté tráví zbytečně mnoho času plánováním všeho možného a nekonečným vytvářením dokonalé chvíle. Jediný způsob, jak začít s realizací strategie je, že si strategii sestavíte a začnete prvním krokem. Když zmiňuji první krok, myslím tím první „realizační“ krok. Upravovat a vylepšovat můžete podél cesty, kterou se vydáváte, což je mnohem výhodnější, než trávit všechen svůj čas snahou najít a vypilovávat ideální strategii.

2. Přestaňte vidět pouze problémy a začněte vnímat příležitosti

Pokud budete hledat samé překážky, které přicházejí a snaží se Vám bránit na cestě k úspěchu, můžete se upadnout k negativnímu myšlení, které Vám bude zuby nehty bránit na cestě k úspěchu. Pokud ale začnete tyto problémy vnímat jakožto příležitosti, můžete najít i větší úspěch, než si myslíte. Problém se dá vždy přetvořit v příležitost. Je to stejné, jako s podnikatelskou příležitostí. Mnohdy nastane určitý problém, který chtějí lidé vyřešit. Pokud na tento problém začnete hledět jakožto na příležitost, potom Vás může napadnout, že tak může vzniknout i Vás produkt nebo služba a to vyřešením onoho problému. Poté už máte své „know-how“, o které se s lidmi můžete podělit.

3. Dejte informačnímu přetížení „STOP“

Existuje celá řada lidí, kteří tráví příliš mnoho času shromažďováním informací o tom, jak uspět. Pokud toho lidé dělají mnoho a střádají těchto informací přespříliš, pak je možné, že dosáhnout tzv. informačního přetížení. Tak je možné, že si můžete více uškodit, než pomoci. Je dobré střádat informace a mít v hlavě určité množství teorie, ale ještě důležitější je uvést onu teorii do praxe. Stejné to je s ohňostrojem, kde vidíte jeden výbuch za druhým. Je to nádherný pocit, jste z toho nabuzení a žasnete. Toto nadšení Vám při skončení ještě možná chvíli vydrží, ale po čase vyprchá a stejně tak to je, když si přečtete knihu nebo zajedete na seminář. Jste nabuzeni, ale pokud své poznatky neuvedete do módu realizace, pak je to stejné, jako při ohňostroji – vše z Vás vyprchá.

4. Přestaňte se tolik zaměřovat na zábavu

Zatímco všichni lidé milují bavení se určitým způsobem, tak je tu masa lidí, která investuje příliš mnoho svého drahocenného času do zábavy, místo vzdělávání se a posouvání sebe samotných. Samozřejmě, měli byste mít svůj osobní čas mimo svůj profesní život, ale mnoho lidí to bere tím způsobem, že se usadí do pohodlí své pohovky a mnoho času tak stráví u televizních obrazovek, klábosením, hraním videoher a čtením různých bulvárů. Přesně takové aktivity, pokud jsou až moc časté, zabraňují našemu růstu a dosahování naších cílů a úspěchu. Ve svém osobním volnu se můžeme bavit i tím, že na sobě budeme pracovat. Leckdy i osobní růst může být pořádná zábava. V dlouhodobém horizontu se to také velmi vyplatí a tím si taktéž vychutnáte svůj osobní čas způsobem, který je prospěšný Vašemu celkovému úspěchu.

5. Přestaňte být krátkozrací

Zaměření se na krátkodobý úspěch se Vám skutečně může dostat do cesty. Pokud jde ale o hledání úspěchu, který je pro Vás podstatný, pak musíte hledat ve svém životě. Je to něco, s čím mnoho lidí neustále zápasí a ne že by plnění krátkodobých úspěchů bylo špatné, ale Vaše pozornost by to být neměla. Měli byste být zaměřeni na položení opravdu pevných základů pro dlouhodobý růst a to můžete učinit hned několika způsoby. Začněte hledat vše, kam dlouhodobě investujete svou energii a případně učiňte změnu. Investujte do svého vzdělání a budoucnosti. To, co můžete udělat jako nejlepší, je ignorovat okamžité uspokojení.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center