fbpx

2 dubna

Podnikatel gentleman aneb muž s velkým M. Část II.

0  comments

Úvodem bych rád připomenul hlavní myšlenku tohoto dvoudílného článku. „Gentleman – není styl oblékání, je to poslání. Podnikatel – není vědní obor, je to způsob života.“ Přinášíme vám deset nových charakterových rysů úspěšného muže.

Buduje kolem sebe království

Jeho partnerka si je jistá, že je to člověk, se kterým se vyplatí budovat jejich vlastní království a on s hrdostí přebírá odpovědnost za svou rodinu. Vztahy jsou pro něj opravdu důležité. Rovněž jeho firma patří mezi elitu, protože interní vztahy jsou zvládnuty na vysoké úrovni.

Je lídrem

Táhne svou rodinu dopředu a jeho zaměstnanci vědí na koho se obrátit, když jde do tuhého. Je inspirací pro jeho okolí. Motivuje, povzbuzuje, pomáhá a samozřejmě je oporou pro své svěřence.

Je nápomocný

Starání se o děti a domácnost nenechává jen na své partnerce. Běžné věci jako odvážení dětí do školy, jsou na denním pořádku. To je ten muž, který se nebojí vystoupit z auta v drahém obleku, aby pomohl neznámé ženě vyměnit píchlou pneumatiku.

Nikdy se nevzdává

Stokrát padne a stokrát se zvedne. Nikdo není oprávněn tvrdit, že by něco nezvládl. Celé jeho podnikání se nese v duchu vytrvalosti. Na druhé straně ví, kdy je lepší pustit staré otěže a začít novou etapu.

Stará se o sebe

Vždy elegantně upravený člověk, který zaujme nejen svým charismatem. Pravidelně se udržuje v kondici a řídí se heslem: „Jsi tím, co jíš“. Jeho tělo, jeho chrám.

Méně řečí více skutků

Není to ten typ, co má plná ústa silných řečí, ale skutek utek. Nepotřebuje se chlubit tím, co dosáhl, protože jeho úspěchy mluví samy za sebe.

Je vyvážený

Rodina a práce jsou v dokonalé harmonii. To, že někdo vydělává více, než většina populace neznamená, že to musí být na úkor rodiny. Užívá si volné chvíle se svými nejbližšími každý den. Jeho time management mu v tom jen pomáhá. Umí si věci rozumně zařídit.

Má zdravé sebevědomí

Jedno učení říká, že pokud chcete mít rádi ostatní lidi, nejprve musíte mít rádi sami sebe. Tento člověk ví, kde má své kvality a nestydí se je ukázat. Věří si, a to ho činí úspěšným ve všech oblastech jeho života.

Je pozorný

Ve společnosti ženy ví, co se patří. Podržení dveří je pro něj každodenní samozřejmostí. Je to muž, který vám, ženy, pomůže do kabátu a v jeho přítomnosti se budete cítit jako princezna. Galantnost ho přímo vystihuje.

Má vizi

Tak jako všichni velcí lidé, i on má svou vizi, za kterou si pevně jde. Někdy je až těžké pro jeho okolí pochopit, v co všechno věří a co plánuje dosáhnout. Nebojí se mířit vysoko, protože i když přesně netrefí tak ví, že se díky tomu dostane výš než většina, která míří nízko nebo vůbec nikam.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center