fbpx

2 dubna

Podnikatel gentleman, aneb muž s velkým M. Část I.

0  comments

Gentleman – to není styl oblékání, je to poslání. Podnikání – to není vědní obor, je to způsob života. Oba výrazy jsou nám opravdu známé, ale ne každý je dokáže propojit v jedno. V tomto dvoudílném článku vám přinášíme dohromady 20 charakterových rysů úspěšného muže. Je jen na vás, zda jste ochotni něco ve svém životě změnit a posunout se vpřed.

Je klidný

Jakýkoliv problém pro něj není překážkou. Ať už osobní nebo pracovní problémy zvládá s nadhledem bez zbytečných afektů. Nepouští se do nesmyslných hádek. Ví, že mrhání energie na hádku se nevyplácí a raději najde klidnou, ale zato efektivní cestu k vyřešení sporu.

Je rozhodný a koná rozvážně

Nerozhodnost a nerozvážnost v byznysu nemají místo. Tento chlap často přebírá iniciativu a jeho rozhodování je rázné a efektivní. Je to ten typ, který si diktuje pravidla sám.

Stará se

Jeho zaměstnanci cítí, že jsou pod vedením toho správného lídra. Jeho rodina se má vždy o koho opřít. Pro ženy je přímo ztělesněním bezpečí. Ví, jak potěšit svou partnerku a s dětmi mu to opravdu jde.

Jde příkladem

Nepřistihnete ho při pomluvách ať už konkurence nebo souseda. Úspěšní lidé se vždy zaměřují na sebe a ti neúspěšní se starají o druhé. Jeho děti ho vnímají jako hrdinu. Je to ten nejčestnější člověk ve firmě a ženy jsou okouzleny jeho chováním. Jednoduše řečeno, gentleman.

Je vždy připraven

Připraveným štěstí přeje. Klient ozbrojený námitkami je v jeho přítomnosti paralyzován pohotovými reakcemi protějšku. Snaží se předvídat situaci na trhu a jeho firma díky připravenosti neustále roste. Jeho barbecue párty na víkendové chatě nepřekazí nečekaný déšť, protože on vymyslí plán B.

Nabízí kvalitu

Je si plně vědomi toho, že nejlepší reklama je kvalita. Proto dává ze sebe to nejlepší. Lidé s ním rádi tráví čas, protože se vždy o něco obohatí.

Vždy dodrží slovo

Jeho slovo je pevnější než skála. Co řekne, to platí, co slíbí, to splní. Bez ohledu na to, jak těžké by to bylo. Lidé se na něj mohou spolehnout.

Má určité hodnoty, které ctí

Drží si svůj pohled na svět. Dodržuje jediná pravidla a ty mu určuje jeho svědomí. Chce být dobrým lídrem, manželem, obchodním partnerem a samozřejmě dobrým otcem. Často krát u něj můžete pozorovat silnou víru v Boha, vesmír, nějakou vyšší sílu nebo prostě v sama sebe.

Používá ta správná slova

Jeden pán jednou moudře poznamenal: „Pokud nemáte co rozumného říct, tak raději mlčte.” Gentleman si svůj slovník hlídá a vyhýbá se zbytečným vulgarismům. V přítomnosti ženy je pro něj přímo nepřípustné se vulgárně vyjadřovat. Jeho obecný rozhled z něj dělá skvělého řečníka, který si má co říci téměř s každým. Za jeho slovní zásobu vděčí hlavně své velké knihovně, ne velké televizi.

Naslouchá druhým

Ať se jedná o zákazníky, přátele nebo jeho drahou polovičku, ve všech ohledech dokáže být skvělým posluchačem. Člověk se prostě někdy potřebuje vyrozprávět a on je ten správný typ, u něhož se dočkáte nejen skutečných emocí, ale i rozumných rad.

(Rada pro obchodníky: Nejdříve poslouchejte svého klienta. Nechte ho mluvit o něm a jeho očekáváních. Teprve potom se snažte vyřešit všechny jeho problémy. Zaručí vám to větší úspěšnost při prodeji, protože budete přesně vědět, co daný klient od vás či vašeho produktu očekává a vy můžete vést vaše „utkání“ tím správným směrem.)


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center