fbpx

2 dubna

Podmanila si Hollywood a toužila jen po štěstí

0  comments

Kdo by neznal americkou blondýnku ztvárňující přesně to, po čem ženy touží. Probouzela v mužích zájem pouhým mrknutím oka. Ženy se od ní učily, jak být okouzlující, tajemné a smyslné. Podmanila si Hollywood a to pouze toužila po štěstí.

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jean Baker Mortenson, prožila nešťastné dětství. Matka byla psychicky labilní, otec neznámý, putovala od příbuzného k příbuznému, od pěstouna k pěstounovi. V šestnácti letech se provdala, ale po několika letech bylo manželství ukončeno. Začínala prací v továrně a dnes je z ní legenda.

Čas hojí, hladí a zahlazuje skoro každé mínus života, a díky perspektivě vzdálenosti činí vše minulé krásnějším.

Její cestu za slávou započal David Conover. Brzy na to začala pracovat v modelingové agentuře Blue Book, kde fotila hlavně akty do kalendářů. Rok po rozvodu podepsala smlouvu s 20th Century Fox a získala nové jméno — Marilyn Monroe. Marilyn proto, že připomínala muži, jenž smlouvu sepisoval, herečku z Brodwaye. Monroe bylo příjmení matky za svobodna. Ovšem možná právě jméno, které spojuje rty do dvou polibků, rozjelo cestu k neutěšující slávě.

Na všechno, co stojí za to mít, se vyplatí počkat.

Sice z počátku hrála v bezvýznamných rolích, postupně se propracovala k tomu, aby se stala světovým sex-symbolem. Se slávou však přišly i problémy — neuspořádaný život, milenecké avantýry, profesní problémy i osobní krize, které řešila přemírou alkoholu a prášků. Na počátku 60. let zemřela ve svém domě. Její smrt je záhadou, ovšem to, co zanechala, zanechala navždy – svou nesmrtelnou krásu, půvab a kouzlo.

Sláva je jako kaviár. Je krásné ho jíst, ale pokud ho jíte často, znáte ho…

Podle mého názoru představuje Marilyn nejen sex-ikonu, hollywoodskou hvězdu nebo tu, po které touží muži. Vidím ženu, jež představuje člověka deroucího se na vrchol z úplného dna. Je to typický příklad toho, že i z ničeho lze vybudovat něco velkého a nezapomenutelného.

Když jsem vyrůstala, nikdo mi neřekl, že jsem krásná. Všechny holčičky by ale měly slyšet, že jsou krásné, i když tomu tak třeba není…

Marilyn Monroe se stala inspirací a svými citáty a výroky motivovala ženy ke spoustě věcem. Pojďme si některé připomenout a uvědomit si, že i žena může mít pravdu a že cesta k úspěchu bývá vždycky trnitá. Vždyť který úspěšný a slavný člověk má snadnou minulost.

Tvé oblečení by mělo být dost přiléhavé, aby ukázalo, že jsi žena, ale dost volné, aby ukázalo, že jsi dáma

 

Sláva je příjemná věc, ale v noci se k ní nepřitulíte.

Muž je jako koberec. Položte to dobře hned napoprvé a můžete po něm šlapat celý život.

Hollywood je místo, kde vám zaplatí tisíce dolarů za polibek, ale za vaši duši nabídnou jen padesát centů.

Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu dluží hodně.

Nenávidím být sexy symbolem, ale mám-li být symbolem něčeho, ať je to sex!

Manželé jsou dobří milovníci, jenom když klamou své ženy.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center