fbpx

2 dubna

PODCAST: Rozhovor se zakladatelem Rekola Vítkem Ježkem

0  comments

Příznivci cyklistiky, zejména pak té městské, jistě znají růžový bikesharing Rekola. Právě s jeho iniciátorem a zakladatelem Vítkem Ježkem je následující rozhovor v audio podcastu Proti Proudu.

Vítek je velice podnikavý člověk a podnikatel v pravém slova smyslu, neboť se rád pouští do nových projektů. To ostatně dokládá i jeho další firma manGoWeb, která se věnuje mobilním appkám, webům i startupům.

Zajímavě popisuje Vítek Ježek sám sebe na vlastním webu. Beze strachu prohlašuje, že je tak trochu blázen. Alespoň v měřítkách toho, co je “normální”, tedy většinovém. Zajímalo nás tedy, co na sebe prozradí v rozhovoru, kde největší část otázek se točila právě kolem podnikání.

Vítek je velký zastánce metodologie “Lean Startup”. Ta se vyznačuje důkladným průzkumem trhu před spuštěním projektu a také doporučuje neustále v podnikání experimentovat. Ne riskantně, ale pomocí malých kontrolovaných experimentů vylepšovat produkt.

O tom, jak tato filozofie funguje v praxi na projektu Rekola, proč jsou kola růžová, v čem se liší od těch evropských bikesharingů a mnohem více, se dozvíte v následujícím podcastu.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/327870253″ params=“color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false“ width=“100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Věci zmíněné v tomto rozhovoru:
  • osobní web Vítka Ježka
  • bikesharing Rekola
  • firma manGoweb
  • Elon Musk
  • projekt děsír (Děti sídlištní recese)
  • článek o podivném pražském tendru na bikesharing a Vítkovo vyjádření

Pokud o Rekolech slyšíte poprvé a chcete si je vyzkoušet, použijte promo kód protiproudu při registraci pro první 2 jízdy zdarma!

Chcete poslouchat podcast jednoduše v telefonu?

Pokud máte iPhone nebo iPad, aplikace Podcasty se zde již nachází. Nicméně není příliš uživatelsky přívětivá a já osobně používám aplikaci Overcast. Má spoustu pokročilých funkcí jako zkracování pomlk, automatické stahování nových epizod, pokud jste na wifi atd. Pro Android existuje spousta možností, mně osobně se osvědčila třeba aplikace Podcast Addict (samozřejmě zdarma). – Odkaz ke stažení na Google Play
Ať už máte aplikaci jakoukoliv, nyní musíte vyhledat ten správný podcast, např. Proti Proudu a zvolit Odebírat (anglicky Subscribe). To zaručí, že při vydání nové epizody se vám tato epizoda automaticky přidá a vy si ji budete moci poslechnout. Pokud máte omezená data, zvolte si také možnost stahovat nové epizody, pouze pokud jste připojeni na wifi.
Epizody stahovat nemusíte, můžete je přímo streamovat, ale doporučuji si je stáhnout. Nebudete pak řešit problémy s výpadkem signálu a poslechnete si všechno například i v metru.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center