fbpx

2 dubna

Ovládněte Google aneb staňte se mistrem ve vyhledávání pomocí těchto triků

0  comments

Jste zvídavý člověk? Stále vás něco zajímá a rádi hledáte odpovědi? Nepředpokládám, že klíče k hádankám chodíte hledat do knihovny, ale používáte Google. Běžné vyhledávání zvládá každý. Prostě něco napíšete a ono vám to vyhodí výsledky, ale jak je to vlastně možné? A nejsou nějaké postupy, které mi mohou moje vyhledávání zjednodušit? Dnes se podíváme na několik rad, tipů a triků, které vám pomůžou ve vyhledávání informací.

Související článek: 5 aplikací, které musí mít každý podnikatel po ruce

Někdo za nás udělá všechnu práci

Víte, co se stane, když zadáte výraz do Google řádku? Přemýšleli jste někdy o tom? Dobře, napišme třeba „čerstvé pečivo“. Co se teď stane? Google přijme váš požadavek a rozběhne se koloběh operací, který Google zvládne za pár vteřin. Když zadáte požadavek, tak ve skutečnosti nehledáte internetovou stránku. Ve skutečnosti hledáte indexy, které Google k jednotlivým stránkám přiřazuje. Teď se možná ptáte, jak to mohli dokázat, vždyť je tam miliardy stránek. Používají chytrý prográmek, který se nazývá pavouk. Pavouk najde jednu stránku a pak přes odkazy na dané stránce postupuje dál a dál, tímto způsobem Google zmapoval drtivou většinu internetu.

Tím ale práce Googlu nekončí. Když vybere stránky se správným indexem, tak je musí seřadit tak, aby se vám líbilo pořadí. Na to existují velice komplikované algoritmy, které berou v potaz kvalitu stránky, počet klíčových slov na stránce, klíčová slova v nadpisu a tak dále. Odvede opravdu hodně práce na to, abyste měli pohodlné vyhledávání.

Ne všechna práce je odvedena za nás aneb pojďme mu ulehčit práci

Tipů a triků je velká spousta, dnes vám odhalím jen několik, podle mého názoru nejpraktičtějších. Každý už pravděpodobně odhalil, že Google za nás opravuje pravopis, že nezáleží na interpunkci ani na velikosti písmen. Tím se proto zabývat nebudeme.

“Vynálezce telefonu“ – pokud zadám slova takto, tak Google vyhledá naprosto přesné znění fráze, kterou zadáte.

Sekaná site: recepty.cz, příkaz site: dovede vyhledat slova na určitém webu. Takže pokud hledáte například zajímavý článek, který jste četli už dávno a víte na které stránce, tak teď už víte, jak na to. Site: org, com, cz omezí vyhledávání pouze na weby s příponou org, com nebo cz.

Daně 2016: pdf – velmi šikovný příkaz, který dovede vybrat z webu soubory, které jsou ve formátu pdf nebo jiném.

Závodní auta – formule – pokud použijeme znaménko, Google vyhledá příkaz závodní auta, ale vynechá formule. Tento příkaz se výborně hodí při nakupování, kdy nechcete, aby se vám do vyhledávání pletly určitě značky nebo produkty.

Related: https://www.svetuspesnych.cz/ – pokud jste našli stránku, která vážně stojí za pozornost, tak příkaz related: je přesně pro vás. Pomocí toho příkazu dohledáte podobné stránky.

Doufám, že po přečtení dnešního článku si vyzkoušíte všechny tipy, které jste se dnes dozvěděli a zároveň zapátráte po dalších, je jich opravdu, ale opravdu hodně.

Související článek: 4 snadné kroky propagace na internetu

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center