fbpx

2 dubna

Otakar Líbal: Z „beznadějného” studenta podnikatelem se statisícovými zisky

0  comments

Už delší dobu vám Svět úspěšných přináší rozhovory s mladými, zajímavými lidmi, kteří sebrali odvahu, pustili se do neznámých vod podnikání a ukazují, že to jde i bez šedin.

Dnes je naším speciálním hostem mladý podnikatel a marketingový mág Otakar Líbal. Jeho příběh je velmi zajímavý a uvidíte, že i přes to, že vás učitelka odsuzuje k tomu, že se nedostanete ani na střední, můžete nastartovat velmi slušnou podnikatelskou kariéru.

Patrik Šimon: Ahoj Otakare, jsem moc rád, že jsi přijal nabídku k rozhovoru, moc si toho vážím. Mohl by ses našim čtenářům na začátek v krátkosti představit?

Otakar Líbal: Ahoj Patriku, já děkuji za pozvání. Jmenuji se Otakar Líbal, je mi 25 let a zabývám se online podnikáním. Možná je to pro hodně lidí hodně široké téma, ale mezi moje aktivity patří hlavně lead generation, prodej online kurzů a propagace na Facebooku.

Patrik: Online marketing a obecně online podnikání je v poslední době hodně skloňované téma a my se k němu určitě dostaneme. Řekni nám teď prosím Tě, jaké byly Tvé začátky před tím, než jsi začal podnikat. Hodně lidí si myslí, že k tomu, aby člověk mohl něco slušně rozjet, je zapotřebí červený diplom.

Otakar: Na základce to byl boj. Trochu jsem se flákal a měl špatné známky, jednou mi dokonce učitelka řekla: „jsi tak blbej, že se nedostaneš ani na střední“. Její proroctví se naštěstí nevyplnilo a střední školu jsem už dodělával v USA. Pak jsem si udělal i vysokou školu v Británii, takže mi formální vzdělání asi nechybí. Ale že by mi nějak pomohlo v podnikání? To se říct nedá.

Patrik: Jsem rád, že to říkáš, na základce jsi byl asi pěkný kvítko. Jak vypadaly Tvé podnikatelské začátky?

Otakar: Prodělal jsem balík peněz! Abych to rozvedl, začínal jsem s obchodováním na burze, kde jsem, ještě při škole, obchodoval s komoditami. Na začátku šlo všechno velmi dobře, nastavil jsem si systém, který dobře fungoval a vydělával mi peníze. Ale po nějakém čase se v něm vyskytla trhlina a já o všechno přišel. Tenkrát to bylo hodně těžké, ale posunulo mě to dál a přišla další příležitost.

Patrik: To je pěkný začátek, jak jsi pokračoval dál?

Otakar: Při obchodování na burze jsem postupně začal na internetu nacházet všemožné kurzy o tom, jak obchodovat s co největším ziskem. Byly dost drahé, žádný z nich jsem nekoupil, ale po nějaké době mi došlo, že jejich autoři vlastně nevydělávají tak, že by obchodovali na burze, ale že prodávají kurzy o tomto obchodování.

Poté jsem se začal zajímat o online marketing. Nejdřív jsem nakoupil pár kurzů slibujících rychlé zbohatnutí. Ty mi toho moc nepřinesly, ale postupně mi došlo, že internet není nástroj na „ždímání peněz z ničeho“, ale je to místo, kde se dá velkému množství lidí, hodně pomoct. Postupně jsem se dopracoval ke kvalitním kurzům od kvalitních lidí, díky kterým jsem začal mít výsledky.

Patrik: A pak vyšel Tvůj první kurz?

Otakar: Přesně tak, pak jsem začal pracovat na kurzu o jízdě na koni, který jsem tvořil spolu s tátou. On se staral o obsah, já o marketing. Nebyla to žádná procházka rajskou zahradou. Kurz o jízdě na koni se napoprvé vůbec neprodával, dávali jsme do toho velké množství prostředků, ať už do různých nástrojů nebo do marketingu, ale moc se to nevracelo.

Zlom přišel, když jsem se začal učit od těch nejlepších, jako je Eben Pagan, nebo Ryan Deiss, kteří mají roční obraty přes 300 milionů (přepočteno na koruny, pozn. red). Díky nim se pak začal kurz o koních velmi dobře prodávat. K tomu jsem postupně začal pracovat i pro klienty a těm jsem začal vytvářet reklamy na internetu a Facebooku.

K dnešnímu dni tyto mé reklamy získaly přes 2,1 milionu shlédnutí. Mým klientům tyto mé reklamy a online kampaně pomohly k obratu několika milionů korun. Všechno, co jsem se z těchto mnohých kurzů naučil, jsem si následně vyzkoušel v českých podmínkách, ve své praxi a až poté tyto své poznatky a zkušenosti postupně zapracoval do svého kurzu o marketingu.

Patrik: Jak se vše vyvíjelo dál?

Otakar: Vše se otočilo a za poslední rok jsem si díky svým projektům a pracím pro klienty vydělal okolo 800 tisíc. Marketingový kurz, který původně vyšel v angličtině, jsem vydal i v češtině a má velmi dobré ohlasy v obou jazycích.

Patrik: Myslíš si, že online podnikání je dobrým startem? Co konkrétně v kurzu najdeme?

Otakar: Jednoznačně, k online podnikání není třeba velká investice a dá se dělat odkudkoliv na světě. Kdybych si mohl dnes vybrat znovu, neměnil bych. V kurzu učím kompletní návod od A do Z, jak vytvořit a prodávat svůj produkt na internetu, nebo jak online marketing využít k získávání zákazníků z internetu. Může to být kurz, nebo třeba ekniha, pravidla prodeje jsou podobná. Pokud přemýšlíte o vlastním podnikání, můžete se podívat na moje 4 videa zdarma, ve kterých popisuji, jak jednoduché je na internetu zdvojnásobit svoje zisky a ukazuji i konkrétní strategie, jak toho dosáhnout.

Patrik: Zní to velmi zajímavě, můžeš nám prozradit, kolik Ti přibližně tenhle systém vydělává peněz?

Otakar: Prodávám v Česku, USA, Austrálii a Anglii, takže mám k dispozici skvělý trh, což je mimochodem také velká výhoda online podnikání – nejste vázáni místem bydliště. Ale abych se vrátil k otázce, moje reklamy se dostaly na neuvěřitelná čísla a mají u některých projektů až 1 900% návratnost! Tedy za každých investovaných 1 000 Kč mám 19 000 Kč hrubého zisku! Je za tím samozřejmě spousta nastavování a testování, ale i tak je to pro mě skvělý výsledek. Mé nejlepší projekty, které běží celoročně od začátku roku, začaly v dobrých dnech vydělávat až 10 000 Kč, a když si vzpomenu na začátky, kdy mi vůbec nic nefungovalo, tak mám takový pěkný pocit zadostiučinění.

Patrik: To věřím, jsou to parádní výsledky! Co plánuješ do budoucna?

Otakar: Plánuju se soustředit na naše kurzy o koních a udělat z nich nejpopulárnější kurz o jízdě na koních na světě.

Patrik: Tak to se máme na co těšit, děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů nejen v podnikání.

Otakar: Děkuji za přání i za pozvání!

Pokud vás zajímá Otakarův kurz Business Boost, můžete se kliknutím sem podívat na videa zdarma.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center