fbpx

2 dubna

Odlište se a vystupte z davu ještě teď

0  comments

Miliony mužů ráno oblékají svůj oblek a jdou do práce. Zaměstnání v obleku je velká škála od security po prezidenty, majitele společností.

Samozřejmostí jakéhokoliv povolání je čistý, neošoupaný oblek, vyžehlená košile a dobře uvázaná kravata. Toto vám ale bude stačit pouze v případě, že nejednáte s klienty, s firmami, kolegy.

Mnoho lidí nepřikládá módě mnoho významu, zesměšňuje ji a argumentují slovy: „Svůj poklad mám v hlavě a nepotřebuji mít na sobě buhví co.“ Nebo v horším případě: ,,Nebudu vypadat jako šašek.“

Jenže většina by si měla uvědomit, že každý není Steve Jobs. I ten ale díky svému ,,stylu“ oblékání, jestli se dá mluvit o stylu, byl několikrát odmítnut. On ale vytvářel produkt století, a cílevědomě a bezhlavě si šel za svým cílem. Ruku na srdce, kolik z vás je ve stejné pozici?

Dovolte mi, abych uvedla do našeho Světa úspěšných nové téma – odívání, které je neoddělitelnou součástí našeho úspěchu.

„Nejprve to zkuste, než to zavrhnete!“

Každý muž, který denně obléká oblek, by měl vlastnit alespoň dva, lépe tři obleky. Sako vám vydrží déle než kalhoty, tak rozhodně neváhejte a kupte si jedny nebo dvoje kalhoty navíc, nebo vám poté zbydou ve skříni jen saka.

Při koupi si nechte poradit od prodavače a využijte jejich služeb úpravy samotného obleku. Kalhoty se vždy upravují, protože jejich délka není zakončená.

Nebojte se trendy délek. Pokud si koupíte více nohavic, tak si nechte délku upravit třeba jen na jedněch, kdybyste to opravdu nemohli překousnout, nebo se trend změnil, než byste stihli obnosit první kalhoty. Sako by vám mělo sedět –  jak délkou saka, tak rukávů. Rukávy musejí být kratší než rukávy od košile, které musí vykukovat zpod saka. U knoflíků by vás sako nemělo tahnout a dělat nějaké vlnky (nezapomeňte, zapínáme pouze jeden vrchní knoflík). Ramena by měla sedět, vycpávky vám budou odstávat přes rameno cca. na palec vaší ruky.

Nejdůležitější na obleku je materiál. Nebojte se malého množství polyesteru či nylonu. Tento materiál je vždy i u kvalitních věcí použit kvůli pevnosti látky. Samozřejmě čím více umělých látek, tím je kvalita horší, materiál ztrácí na vlastnostech prodyšnosti, což způsobuje nadměrnější pocení a hlavně zápach potu, kterým rozhodně nikoho na schůzce či poradě neohromíte. Tolerance umělých látek je 10 %. Věřte, že již na pohled je kvalita vašeho obleku vidět.

Košile by vám měla sedět hezky u krku, neměly by se vám rozjíždět knoflíčky a pnout vás rukávy, vždy ji noste řádně zastrčenou do kalhot.

Nebojte se výrazných kravat. Nelaďte barvy, snažte se naopak kravatou svůj outfit rozbít, ale zároveň podtrhnout. Kravata musí mít vždy hezky uvázaný uzel a musí končit přesně nad opaskem, tedy v místě mezi košilí a kalhotami. Nikdy neodcházejte s dlouhou nebo krátkou kravatou! Pokud čerpáte ze svých zásob, tak rozhodně vyřaďte z šatníku ty, co jsou širší než 8,5 cm.

Ke kravatě patří ne zatím pro všechny tak samozřejmý kapesníček, který by měl ladit s kravatou. Nesmí však mít stejnou barvu, ani vzor jako kravata.

Stále je prostor jak celý váš outfit zabít, a ten se jmenuje obuv a opasek. Opasek s botami musí vždy barevně ladit. Při výběru opasku vsaďte na jednoduchost, tedy čistý bez  nějakého módního rytí. Kovové spony jsou hezké, ale ne vždy působí dobře a navíc se Vám rychle oškrábou.

Tečkou každého outfitu je obuv. Ta by samozřejmě měla být kožená a pohodlná, ale ruku na srdce, tuto obuv prostě musíte rozchodit. Mějte u sebe vždy pro jistotu ještě ty staré, kdyby to už opravdu nešlo vydržet. Ale nezneužívejte toho, v napohled ochozených botech to vždy můžete zabít. Nezapomínejte proto na neochozené podpatky a důkladné číštění krémem či pěnou. Pokud volíte semišovou obuv, je nejlepší ji před nošením řádně naimpregnovat.

Nesdílnou součástí outfitu jsou také hodinky, kabát a taška, což stále může vašemu outfitu dost uškodit.

Hodinky volte nejlépe ručičkové, elegantní, žádné sporovní hodinky, to si radši neberte žádné. Dnešní trend hodinek, které působí jako telefon, jsou sice nepřípustné, ale jdeme dál, nová doba, nový trend, za mě tedy ano s koženým či kovovým páskem.

Muže dělím na batůžkáře a brašnáře. K vašemu business obleku rozhodně vždy volte brašnu z kůže. Pokud do práce nemusíte mít business, ale stačí vám casual oblek, tak klidně zvolte tašku s prvky látky nebo samotný business batoh, který vypadá celkem dobře, tak to pánové čert vem, chápu, že máte rádi praktičnost.

Co ale nikdy prosím nedělejte: nenoste k obleku sportovní nebo nedej bože lyžařské bundy!

Tak co? Máte pocit, že byste mohli mít větší úspěch? Zapomeňte na chvilku na vaše rozmazlenosti a investujte do toho, co je důležité.

„Více stylu, více sebevědomí, více respektu, větší možnost stoupat ke hvězdám.“

„Nečekejte! Odlište se již nyní! Vystupte z davu!“


 

Protože si to nejlepší pro vás necháváme do našeho tištěného magazínu, tak to nejzajímavější k oblekům vás čeká již v prvním čísle!

button


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center