fbpx

2 dubna

Objevte 4 činnosti, které vás budou bavit a zlepší vám život

0  comments

Najít si každý den alespoň pár minut pro sebe, zřejmě není pro nikoho velký problém. Otázka je, čím tento volný čas zaplníme. Pustit si televizi nebo číst noviny, je jednoduché a pohodlné, ale není to pro lidi, kteří chtějí v životě něco dokázat a mít ze sebe dobrý pocit. Mám pro vás 4 typy, jak s tímto časem naložit, být přitom produktivní a zlepšit tím svůj život.

1. Cvičení

Pokud ke své práci používáte především hlavu a většinu času trávíte vsedě a u PC. Neměli byste zapomínat, že naše tělo pohyb potřebuje! Ať už je to delší procházka, ranní rozcvička, návštěva fitness, nebo oblíbená míčová hra. Studie dokázaly, že lidé, kteří cvičí, mají během dne více energie. Další důvody, proč zajít do fitness, si můžete přečíst zde.

2. Čtení

Zřejmě to nikoho nepřekvapuje a každý to slyšel nejméně tisíckrát. Ale není čtení jako čtení, jde především o to, co čteme. Mnoho lidí nemá potřebné znalosti z oblastí jako je finanční gramotnost, sociální dovednosti, správný životní styl, finance,…Zaměřte se na tuto četbu. Naučíte se praktické věci a budete růst mnohem rychleji. Má rada tedy zní: Soustřeďte se na knihy z oblasti osobního rozvoje. Dají vám praktické znalosti do života.

3. Meditace (Mindfulness)

Je všeobecně známo, že meditace má mnoho pozitivních vlivů na náš život. Hodně lidí má problém se stresem. Sednout si, zklidnit se a nedělat nic. Víte, že během meditace trénujete svůj mozek? Meditace skutečně zlepšuje naše soustředění a umožňuje nám lépe kontrolovat myšlenky. Přitom se stačí mindfulness věnovat jen 10 minut denně a náš život to mnohonásobně zlepší. Tento návyk vám velmi doporučuji a co přesně mindfulness je a jak na něj, se dozvíte v samostatném článku.

4. Vášeň

Dělat to, co vás skutečně baví a naplňuje. To že je vášeň poslední, má svůj důvod. Ostatní 3 činnosti nám dávají schopnosti pracovat právě na své vášni. Čtení vám pomůže, jak být v tom, co máte rádi lepší a například vám řekne, že byste měli peníze spíš investovat, než je dávat do výdajů a další potřebné věci. Meditace nám dává prostor pro kreativitu a zlepšuje soustředění. A cvičení nám dá lepší pocit a s tím i energii právě na naše hobby. Vaše vášeň může být cokoli: tancování, fotografování, marketing, podnikání,… Pokud budete pracovat na svém koníčku dostatečně dlouho, pak se pravděpodobně stane i vaším zdrojem příjmů. A to je cílem většiny z nás, že?

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center