fbpx

2 dubna

O tom, jaký skutečný význam má pro nás porovnávání

0  comments

Společnost nám od mala tlačí do hlavy – uč se jako tamten, vypadej jako tamta, proč se nechováš jako onen.

Stačí jedna tato věta a celý dospělý život prožíváme s traumatem, že nás nebude mít nikdo rád, pokud nevyhrajeme prezidentské volby nebo nebudeme ředitelem zeměkoule.

Na sebevědomí to má dopad takový, že se neustále srovnáváme s kamarády, se sousedy, s kolegy, s celým světem. A jediné co z toho vypadne – on má hezčí ženu, ona má lepší auto, on je šťastnější, hubenější, chytřejší, krásnější.

Začneme se cítit špatně, jako největší neschopové. Jsme nespokojeni a chceme víc. A pak když to máme, chceme něco jiného.

Jako bychom si potřebovali něco dokázat pro to, abychom měli pro společnost hodnotuA máme ji pro sebe? Měli jsme ji někdy?

Byla jsem minulý rok v metru v Madridu. V té stanici, kde jsem stála, byl vozíčkář a cesta byla nepřístupná. Potřeboval pomoc a já si uvědomila, jak jsem vděčná, že můžu chodit. Že nepotřebuju cizí pomoc. I přes všechno co mě v tu dobu trápilo – vše jako by se smazalo…

Mohu chodit? Ano!

Mohu dýchat? Ano!

Žiju? Ano!

Jsem vděčná? Ano! 

 Do té doby mohu se svým životem udělat cokoliv.

Samotný život je obrovsky dar, který bereme jako samozřejmost.

Neberte si do hlavy, že srovnávat se je špatné… Naopak si do hlavy berte to, že uděláte ze svého života tu nejlepší verzi. Přesně z toho člověka, na kterého koukáte do zrcadla – sebe – tu nejlepší možnou verzi, která je.

Dlouho jsem se trápila tím, že někdo jiný vydělal miliony už v útlejším věku, než jsem já nebo že má za sebou úspěšnější projekty atd.

Pak jsem pochopila, že já se mohu srovnávat jen sama se sebou. Že mohu porovnávat to, kde jsem byla před 10 lety – co jsem zažila a co jsem se naučila.

Každý z nás tu má unikátní cestu. Svou cestu. Někdo je skvělý malíř, jiný zase řečník, někdo skvěle uklízí, někdo zase obchoduje.

Každý tu máme svůj úkol na tomto světě a právě pro to jsme si všichni rovni.

Rozdávejme ostatním lidem náš talent a to nás bude činit šťastnými.


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle magazínu se dočtete ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center