fbpx

2 dubna

O tom, jak nám odvaha otevírá cesty do té doby nepoznané

0  comments

Znáte tyto dva známé souboje, které se častokrát odehrávají v našich hlavách?

Zkusím to vs. nebude to tak jednoduché.
Mohu mnohé získat vs. mohu hodně ztratit.

Co se vám snažím naznačit a o čem mluvím?

Mluvím o boji, který probíhá v naší hlavě právě v momentě, kdy se chystáme učinit závažné rozhodnutí. Jsme odvážní a dokážeme sami sebe vidět v našich vizích na trůnu a mít všechno, co si představíme, avšak z druhé strany nám klepe po rameni strach a říká, že ne všechno je tak jednoduché, jak si to představujeme.

Automaticky nás v této chvíli začnou napadat sebedestruktivní otázky: Co když na to nemám? Co když tento produkt již nemá šanci uspět tímto způsobem? Co když mě odmítnou pro nedostatečné zkušenosti? Co když selžu?

Vidíte, jaká velmi tenká hrana existuje mezi odvahou a strachem? Vidíte, jak velmi se sebou soupeří, ale zároveň se při správném využívání dokáží skvěle doplňovat?

Je to okamžitý proces, který zažívá snad každý z nás. Víte však, co se stane, když nad něčím hrozně dlouho přemýšlíme a snažíme se najít možná jiné či lehčí řešení, jak to vyšperkovat takovým způsobem, aby úspěch byl zaručen? Stane se jedno velké NIC. Nadměrné rozmýšlení zamotá naše nápady tak, že bude skutečně obtížné je odmotat. Vymyslíme si problémy a překážky prakticky tam, kde z počátku vůbec neexistovaly.

V této tématice je skvělým příkladem právě Mark Zuckerberg, který sám tvrdí, že Facebook vznikal za pochodu. Jednoduše ho vytvořili a všechny ostatní věci doladili až samotnou cestou vývoje. Všechny mouchy vychytali až po založení a samotném spuštění, kdy dali hmotnou podobu svým myšlenkám, resp. vytvořili sociální síť oděnou do modrých barev s názvem Facebook.

Výše zmíněné boje myšlenek a našich obav se vytvářejí v momentě, kdy v sobě probouzíme choutky po odvaze. Choutky po tom provést něco, za co by nám mělo naše já v budoucnu určitě poděkovat, protože ho naplníme štěstím, a to i navzdory všem překážkám, které by se mohly přihodit na této cestě.

Toužíme po tom sáhnout si na hvězdy. Toužíme po tom být svobodnými a jednoduše žít tak, jak chceme. Co však lidem častokrát nastaví před jejich tvář skutečné a pravdivé zrcadlo? Právě samotná odvaha. Tak jednoduché pojmenování a přitom je tak náročné se s ním poprat. Zdá se nám to náročné převést ho do reality, ale opak je pravdou.

Víte proč?

PROTOŽE VŽDY JE LEPŠÍ JÍT DO NEZNÁMA NEŽ ZŮSTAT STÁT NA JEDNOM MÍSTĚ A ČEKAT NA ZÁZRAKY.

Použijme jeden příklad:
Představte si, že jste trosečník na opuštěném ostrově a kolem vás leží jen širé moře. Co je podle vás lepší – zůstat na ostrově a doufat, že vás někdo objeví, nebo si postavit jednoduchý člun a vydat se na vlny oceánu?

Právě druhé rozhodnutí zachránilo mnohem více lidí než to první. Odvaha častokrát přemůže rozum a logické myšlení. Možná byste mohli zůstat na ostrově a marně doufat, že kolem propluje nějaká rybářská loď, která vás zachrání, avšak větší šanci nacházíme právě na otevřeném moři. Větší šance se naskýtá právě tehdy, když se vydáme naproti tomu, co si skutečně přejeme. V tomto případě jít naproti lodím, které nás mají zpozorovat a zachránit.

Toto je jasný fakt, který zastávají mnozí odborníci na přežití a existuje také mnoho příběhů, které skončily šťastným koncem, protože se lidé rozhodli vydat na cestu plnou odvahy skrz nebezpečné vlny a širé moře.

Odvaha nám může změnit a zachránit náš život.

Nezáleží na tom, zda se rozhodneme správně, nebo ne. Vždy můžeme totiž změnit svůj život lusknutím prstu. Vždy můžeme začít znova. Vždy umíme najít nový nádech a k něčemu novému se odvážit. Jenže to musíme sami chtít.

Důležité je nestagnovat. Neprošlapovat z jednoho místa na druhé.

Je lepší provést chybný krok než neustále jen přemýšlet a v konečném důsledku nic pořádně neudělat. Na chybách se učí každý z nás.

A proto se nebojte odvahy. Nebojte se v sobě probudit tygra, který roztrhá všechno zlé, co mu přijde do cesty.


V novém čísle našeho magazínu se důkladně věnujeme tomu, jak se správně postavit k odvaze. Poukazujeme na to, jak ji v sobě jednoduchými kroky objevit a nechat ji hořet už nastálo. Navíc víte, kterých 10 odvah musíte překonat jako první k tomu, abyste provedli to, co opravdu chcete? Že ne? Nezoufejte. Již v nejbližších týdnech si budete moct objednat elektronické vydání tohoto nového čísla, kde vám nabídneme odpovědi na tyto otázky.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center