fbpx

2 dubna

O tom, jak nám maličkosti dokáží dát ty nejcennější odpovědi

0  comments

Dokážete si vzpomenout na nějakou maličkost, která vám v poslední době zpříjemnila den, rozproudila ve vás pocity štěstí a naplnění a ty vás nakonec provázely během celého dne?

Pátrali jste po tom, proč tomu tak skutečně bylo?

Maličkosti jsou totiž většinou ty věci, které mnohdy přehlížíme i přesto, že nám toho dokáží nabídnout nejvíce.

Zažil jsem to pár dní zpátky v jedno ráno, když jsem zahlédl těsně po probuzení věc, která je možná pro člověka zcela běžná, ale já jsem v ní našel několik odpovědí na mé dlouho kladené otázky. Pochopil jsem, jak mocný může být východ ranního slunce a jaká energie plyne z tohoto každodenního cyklu a je doslova darem, že tento jev zažíváme dennodenně.

Do pokoje mi totiž zázračně pronikaly paprsky světla, které vysílá slunce i přesto, že jsem měl téměř zastřené. Paprsky světla si však našly svou cestu a obdarovaly mě pocitem radosti, kdy jsem pochopil, že zase je důležité vstát s úsměvem na rtech a zvládnout všechny nástrahy dne s nadhledem. Cítil jsem v ten moment, že žiji, že mám možnost vnímat krásu světa a neustále se rozvíjet směrem vpřed i přesto, že častokrát nevíme, kterým směrem se máme ve skutečnosti ubírat.

Nechme v těchto momentech mluvit za nás někoho jiného – okolní jevy a maličkosti, které jsou nám nabízeny den co den, avšak je jen na nás, zda se rozhodneme je vnímat plným vědomím.

Maličkosti vytvářejí v konečném důsledku celek, který mluví za vše. I naše cesty jsou protkány maličkostmi. Provádějme tyto maličkosti každý den a pokud budeme pilní, budeme odměněni. Důležitější však je nezapomenout na sílu těchto momentů. Jednoduše vnímat malé zázraky tak, jako kdyby to bylo to nejlepší, čeho jsme v životě dosáhli.

Už jen tím, že si vychutnáte ranní východ slunce, děláte velký pokrok. Nebo se prostě jen budete kochat tím, co jste za svou dosavadní cestu provedli a jaké věci jste podnikli. Chápete totiž to, o co by nám v životě mělo jít.

Proč to píšu?

Možná z toho důvodu, že život nám možná občas nedává to, co chceme, ale dává nám to, co ve skutečnosti potřebujeme, a právě já jsem v tomto období nezažíval příjemné momenty. Zapomínal jsem na smysl života a nechal se vtáhnout do negativních pocitů. Nechal jsem se prostě ovlivnit okolnostmi, které se odehrávaly mimo mě.

Zajímavostí je, že právě toto ráno mi dalo odpovědi na všechny mé otázky a já jsem zase pochopil, jakou sílu v sobě skrývají maličkosti. Jak nám dokáží otevřít oči ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujeme.

Nezapomínejme na zázraky a nenechme si natolik zastínit naši mysl, že zapomeneme sledovat překrásné scenérie kolem sebe nebo přestaneme vnímat malé kroky, které jsme za svou dosavadní cestu provedli. Maličkosti nám nabídnou odpovědi, je však jen na nás, jestli se je rozhodneme hledat a vnímat.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center