fbpx

9 ledna

Nový rok, nové začátky?

0  comments

Každého z nás to napadne alespoň jednou. Je tu Nový rok a očekávání nových začátků a změň sílí. Nová permanentka do posilovny, nová práce, nový partner. Ale je to tak jednoduché? Je potřeba vše změnit jen proto, že je tu nový rok? A jak se na tu „novinku“ připravit?

S koncem roku přijdou všechny resty, které potřebujeme dohnat. Dochází síly, ale my víme, že je potřeba vše doladit, aby přece ten nový rok začal s čistým štítem, běží nám hlavou. V posledních dnech nás podporuje myšlenka na svátky, které přichází v pravý čas. I přesto, že nestíháme, z hodin se stávají minuty, nakupujeme a dolaďujeme vánoční výzdobu, snažíme se zvýšit náš výkon na maximum.

O Štědrém dni užíváme salátu, rozbalování dárků a těšíme se na pár dní volna, které dokáží dokonale omluvit naši několikadenní neaktivitu. Po pár dnech strávených na gauči při sledování pohádek, pomalu ale jistě střádáme plány na silvestrovskou noc. První den v novém roce ještě relaxujeme a připravujeme mysl na následující, možná, náročnější dny.

Když si ale výše zmíněné zrekapitulujeme a zamyslíme se. Zkusme si odpovědět na otázku „Proč nekoupit permanentku do posilovny už v listopadu?“, anebo „Proč nezměnit práci už třeba v říjnu?“ Z  jakého důvodu vše táhneme před sebou až do konce roku? Na nový rok přeci čekat nemusíme.

Konejme v ten daný moment, kdy se pro změnu rozhodneme. Začněme něco nové v ten daný moment, kdy budeme chtít, kdy na to budeme připraveni. To je ten správný čas. To je přesně ten čas, kdy je naše tělo maximálně zkoncentrované s myslí a zvládne přesně to, co po něm chceme. Nečekejme na nový rok. Nečekejme na správný čas. Uklidněme mysl, promysleme si kroky a vydejme se úspěchům naproti. Máme na to, chceme-li.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center