fbpx

2 dubna

Nový rok, nová přání, nové cíle – nebojme se žít své sny

0  comments

Předsevzetí. Předsudky. Představy. Před… Na příští rok si dávám předsevzetí. Zhubnu, najdu si partnera, změním práci, koupím si psa, pojedu do Itálie a hlavně přestanu kouřit. Znáte to, je za námi Silvestr, oslava uplynulého roku a vítání roku nového. A protože jsme v minulém roce mnoho nového zažili, nabyli jsme nějaké zkušenosti, posunuli jsme se a víme, že vždycky může být lépe. Proto si dáváme ta předsevzetí.

A protože konec roku je za námi, máme v diáři svá první předsevzetí. Určitě vás začíná napadat, jaký asi bude rok 2018? Báječný. Měli bychom si totiž uvědomit jednu důležitou věc. Síla myšlenek funguje. Totiž všechno bude tak, jak si to sami nastavíme a jak to budeme žít v přítomném okamžiku – tady a teď. Proto si myslím, že není na místě si něco předpovídat. Představte si, že si dáte předsevzetí, že zhubnete a zrovna v příštím roce otěhotníte. Budete tedy zklamané, že předsevzetí nevyšlo? A není to náhodou paradox? Zapomeňte na nějaké ,,před…” a užívejte si každý den naplno.

Jasně. Každý by měl mít ve své mysli nějaká tajná přání, sny a cíle, ale neměli bychom to hrnout přes mrtvoly. Naopak. Měli bychom více vnímat své okolí. Co když si dám předsevzetí, že v příštím roce udělám kariéru a vykašlu se na budování nějakého vztahu. Řeknu si, že půjdu do kavárny, vezmu s sebou počítač, posadím se na to nejklidnější místo, co nejdál od lidí a budu se maximálně věnovat své práci. Před tím, než do kavárny vejdu, mě osloví sympatický muž, který mě s úsměvem na kávu pozve. Mám ale v hlavě, že musím udělat spoustu práce, a tak pozvání odmítnu. Půl roku na to, potkám sympatického muže na schůzce s mojí nejlepší kamarádkou, která mi oznamuje, že se zamilovala a čekají společně rodinu. A já jsem pořád sama, v depresích, že všichni mí přátelé mají partnery, rodinu a já jen svůj počítač a spoustu práce. Rozumíte?

Jednoduše. Je potřeba jít si za tím, co chceme. Nebojme se snít, své představy si realizujme, ale nepřehlížejme dění kolem. Vnímejme svět a žijme si své sny. Protože nic není nemožné. Protože síla myšlenek opravdu funguje. Je ale potřeba tomu jít trochu naproti. Nečekat, až to přijde samo. Protože jinak bychom pořád jen snili. Protože to, co bylo ,,před…” už dávno není. A jen tak budujeme náš úspěch.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center