fbpx

2 dubna

Nový outfit jako cesta ke změně a úspěchu

0  comments

Úspěch má mnoho podob, mnoho cest, různé sebevědomí, různou sílu… Tou, kterou já vidím jako základní, protože jsem jí byla od malička vedena, není nic jiného než móda. Z naprosté dětské nenávisti k módě se vyklubala láska a smysl pro detail. Z lásky a smyslu vidět detaily pak touha, která se stala mým životním cílem.

Když se otočím zpátky, mohu říct jen a jen jedno: “Vše je v naší hlavě!” Nikdy jsem nestudovala žádnou oděvní školu, nikdo mi nikdy neříkal, co mám dělat, nikdo mi neudával směr, nikdo se mě na nic neptal.

Od malička jsem také psala, bohužel nikdy nic nedopsala, protože jsem si myslela, že je to zbytečné, že to stejně nikdo nebude chtít vydat.

Měla jsem sny, ale chyběla mi motivace a podpora.

Později, v posledním ročníku na základní škole, jsem počítala dny, těšila jsem se, až se zbavím té budovy plné zlých a negativních lidí, a začnu novou etapu svého života. S novou etapou přišla móda. Od té doby jsem si začala oblékat, co jsem chtěla a bylo mi jedno, co si kdo myslí či říká, připravovala jsem si outfity na měsíc dopředu, a už nikdy jsem neoblékla svůj outfit dvakrát.

Život je příliš krátký na to nosit jeden outfit dvakrát.

I když jsem outfit milovala, snažila jsem se ho vždy alespoň trochu pozměnit, je plno – ač třeba jen malých – detailů, kterými to lze.

Z kurzu pro modelky, stylisty, krejčové, kresby, jsem se vypracovala k pozici stylistky, návrhářky, a později prodejní asistentky. Stále vyhledávám nové a nové pozice, nové firmy, místa, protože hledám zkušenosti pro svůj osobní i business rozvoj. Vidím to jako nejlepší způsob sebevzdělávání, možná i proto mi trvá tak dlouho do něčeho jít naplno, ale hlavně s kuráží.

Když se podívám zpět, co vše mám za sebou za poslední tři roky, mohu říct, že na to, že jsem na vše byla sama a podporu jsem zrovna moc nepociťovala, jsem na sebe hrdá. A to je přesně to slovo, kdy konečně cítíme sebevědomí, konečně si začínáme stát za svým a cítíme se jako ryba ve vodě.

Na to konto, ač jsem neuměla pořádně anglicky, jsem po měsíci v Anglii šla na pohovor na pozici stylistky (merchendesign) k Marks&Spencer, kde jsem hodinu připravovala fixní figuríny do výlohy – to znamená vytvořit tři outfity z věcí, které vám dají k dispozici, a připravit jednu figurínu (obléknout, našpendlit, naaranžovat), nakonec jsem dělala desetiminutovou obhajobu své práce pro tři anglické ženy.

12242279_10205691085621128_803613412_n

Nevzaly mě a vlastně ani nevím proč, ale nejkrásnější v ten moment byl asi ten pocit – pocit kuráže, sebevědomí, touhy jít si za snem, nevzdávat se, nebát se angličtiny. Ačkoliv mě nevzaly, byla jsem hrdá na to, co jsem dokázala, s prací jsem byla spokojená až na to malé slovíčkové okno z nervozity. Ten pocit byl neuvěřitelný. Navíc jsem měla možnost nahlédnout do zákulisí velké anglické firmy. Tak obrovské zázemí jsem ještě v životě neviděla a mám pocit, že jen tak neuvidím.

V Anglii si musíte zvyknout na jeden fakt, a to ten, že při hledání práce je nejlepší mít statut studenta nebo umět skvěle anglicky a vyzařovat obrovský zájem o kariérní postupy ve firmě, jinak vás budou brát jako přistěhovalce, který si přijel vydělat peníze a ne vždy se setkáte s vlídnou zpětnou vazbou.

Před pár dny, když jsem byla dát životopis do jiné firmy na stejnou pozici, tak se na mě manažerka jen podívala a řekla, že nikoho nehledají, i když nevěděla, na jakou pozici se hlásím, a na webu stálo, že hledají lidi na tři pozice. To jsou přesně ty momenty, u kterých cítíte, že jste silní a bojujete.

Bojuji sice jen o nové zkušenosti, ale z těch si mohu splnit sen. Kdyby se mi nepovedl, mohou mi otevřít cestu k mému budoucímu povolání jako zaměstnanec.

12243655_10205691079780982_953120420_n

Před pár lety jsem začala se svým módním blogem, v květnu tohoto roku jsem zcela změnila styl psaní, netrvalo to dlouho a začalo mi chodit mnoho pozitivních feedbacků, a když jsem viděla, že Svět Úspěšných hledá redaktora, okamžitě jsem napsala. Neočekávala jsem nic, a když jsem byla přijata, cítila jsem velkou zodpovědnost.

Můj sen psát nikdy nevymizel a moje láska k módě jen vzkvétá, ale zároveň cítím, že dospívá.

Nyní jsem dostala příležitost tyto dva sny spojit dohromady, takže vás budu nově obohacovat v mé nové rubrice lifestyle a móda.

Doufám, že vám přinese nová poznání, radost, příjemný pocit a hlavně mnoho úspěchů.

Zapomeňte na čas, který trávíte na svých snech, některé trvají dlouho, ale když věříte a ustavičně na nich pracujete, tak se vám splní vše, co si přejete! Nevzdávejte se!

Nesni o tom, jak chceš žít! Žij své sny! – Každý den s citátem

Pokud chcete být nenahraditelní, musíte být odlišní. – Coco Chanel


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center