fbpx

2 dubna

Neusněte na vavřínech a získejte tuto konkurenční výhodu

0  comments

Z lidských myšlenek se vydolovalo už více zlata, než se ho kdy vydolovalo ze země. – Napoleon Hill

Koncepce konkurenční výhody říká, že i malý rozdíl ve znalostech a schopnostech může způsobit ohromné ​​rozdíly ve výsledcích. Ocitáme se v informačním věku. Době, které vládne internet, kde je neomezené množství informací volně dostupných většině obyvatelstva. Dnes neporazí silnější slabšího, ale moudrý nevzdělaného.

Proč je student po škole nezaměstnaný?

Průměrný člověk stráví ve školském vzdělávacím systému přibližně 13 až 18 let. Za toto období se jeho schopnost učit se zvýší na maximum, díky nepřetržitému trénování mozku v oblastech jako je matematika, biologie nebo psychologie. Otázka zní, zda si student zvolil ten správný obsah informací, které nasál do své hlavy. Prakticky, studujeme hlavně kvůli tomu, abychom nabyté znalosti dokázali později zhodnotit v zaměstnání. Pokud si ale člověk vybere obor, který zajímá jen několik lidí na určitém území, nemůže být zaskočen, pokud má problém najít si práci. Proto svých přibližně 15 let života ve školském systému využijte s rozumem. Studujte a nasávejte to, co později využijete. Neztrácejte čas a zůstaňte zodpovědní vůči svému vzdělání.

Proč zaměstnanec není zaměstnavatelem?

Schopnost podnikat nevystudujete na žádné škole. Abyste se stali odborníkem ve svém oboru a rozběhli úspěšný byznys, musíte se vzdělávat tam, kde se jiní nevzdělávají. Změňte své mentální nastavení a buďte připraveni si zajistit vzdělání, které vám stát a ani zaměstnavatel nezabezpečí. Musíte být ochotni se učit i po škole.

Proč průměrný podnikatel není elitou?

Příliš mnoho podnikatelů, kterým se podaří nakopnout svůj byznys, se ocitne po pár letech v takzvané průměrné zóně. Jde o lidi, kteří zapomněli růst. Vznesli se k oblakům, ale k hvězdám už nešli. Podnikání jim sice funguje, vystačí jim na život na úrovni, ale dále se již nerozvíjejí. Můžete být podnikatel, který vede život jako většina zaměstnanců nebo můžete patřit k elitě. Musíte se zaměřit na seberozvoj po každé stránce.

Podnikatel, zaměstnanec, nezaměstnaný, každý v tomto žebříčku se chce dostat o stupínek výše, ale ne každý je ochoten přijmout fakt, že cesta k opravdovému úspěchu vede přes kvalitní vzdělávání.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center