fbpx

2 dubna

Nepřečtu ani to velké „E“ na tabuli, ale závodím na Olympijských hrách

0  comments

Jedním z nejobjemnějších zákonů přírody je jedinečnost každého živého tvora. Říká se, že se již narodíme s dispozicemi a talentem. Tím pádem se tedy automaticky musíme narodit i s určitými defekty či indispozicemi. Zjednodušeně řečeno – ten umí to a ten zas tohle.  Filosofií nebo přesvědčením dnešní společnosti je, že máte své talenty a slabiny prozkoumat, osahat si je a naučit se s nimi žít.

Bohužel ve většině případů to takto nefunguje úplně dobře. Z naprosto jednoduchého důvodu, aktivity, které nás baví, začínáme dělat již jako malí a až postupem času zjišťujeme, na co skutečně máme talent a co nám jde jednodušeji než ostatním.

Zde však nastupuje pravidlo tvrdé práce. Tvrdou a dobře směrovanou prací se dá přeci dosáhnout všeho. Ale pouze do doby, než se objeví indispozice nebo nepřízeň osudu. Není čas, nejsou prostředky, v horším případě se později jedná o zdravotní důvody. Vyvstává tedy otázka, co dělat nyní, když nás, dejme tomu sport, tak neskutečně baví a chceme pokračovat?

Nastupuje tedy pravidlo tvrdé a dobře směrované práce na druhou. Zářným příkladem tohoto přístupu k životu je americká běžkyně na dlouhé tratě Marla Runyan.

Možná jste již o této úžasné a úspěšné ženě slyšeli nebo četli a možná znáte její úžasný příběh, avšak pro ty co ne a pro ty, co se rádi inspirují příběhy úspěšných, přinášíme pohled na úchvatnou životní dráhu této běžkyně.

Několik let v dětství byl její život k nerozeznání od ostatních, hrála fotbal a měla kamarády. V devíti letech však přichází zlom – Marle je diagnostikována porucha zraku, díky níž jí velmi ochabuje a zhoršuje se zrak.

the-exercist.tumblr.com
Zdroj: the-exercist.tumblr.com

Poznejte naprosto jedinečné postoje a způsob smýšlení, který dovolil, aby dítě, jež podle proroctví doktorů i všech ostatních nikdy nemělo sportovat, nikdy se nemělo naučit řídit, nikdy nemělo zažít žádný úspěch a hlavně nikdy nemělo žít jako ostatní lidé a bude závislé na pomoci, dosáhlo neskutečných úspěchů a zařadilo se do každodenního života.

Marla Runyan dokonce vydala autobiografickou knížku; NO FINISH LINE: My Life As I See It; ve které popisuje své životní postoje, názory a myšlenky, ale i problémy, zkrátka vše, díky čemu dosáhla svých úspěchů na poli světového běhu.

Zpočátku svou kariéru viděla ve fotbale, hrála jej v podstatě celé dětství, až do doby, kdy neviděla na míč. Snad díky svému strašlivému odhodlání něčeho dosáhnout, zanícení a nelibosti vůči usnadňování si podmínek a braní na ní ohledů následuje v jejím životě série událostí a změn, které vedly přes mnoho menších zastávek a okliček až k jejím úspěchům a jejímu vysněnému normálnímu životu s vlastní rodinou.

Seznamte se s úžasnou životní dráhou ještě úžasnější ženy, která se od fotbalu přes běhy na kratší tratě dostala až na vrchol světových maratonů, závodů na dlouhé tratě až po účast umístění se mezi prvními na Olympijských hrách se zdravými sportovci. Zpracovali jsme pro vás kompletní příběh této úžasné osoby. Celou cestu pádů a vzestupů této ženy naleznete v prvním vydání tištěného časopisu Svět Úspěšných!

button

TOP_CMYK_vánoce

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center