fbpx

2 dubna

Nenechte si krást vítr z plachet aneb když vás chce systém potopit

0  comments

Není dne, abych se nesetkával s dalšími a dalšími lidmi, kterým je doslova kraden vítr z plachet. Chcete někam doplout, ale stále jste v pouhém stínu vyspělé lodi před vámi. A co se stane dál, pokud se budete snažit dostat na vrchol? Jednoduše vás potopí ke dnu širého oceánu a vy s tím nezmůžete vůbec nic.

Nepochopitelné systémy fungující v tomto divokém, ale přesto nádherném světě, válcují mnoho lidí s potenciálem dosáhnout svých cílů na úkor těch, kteří sami nevědí, kam jdou a životem chtějí pouze, byť jednoduše proplouvat. Jaký má smysl, že se někteří snaží, a dokonce pro to usilovně dělají první poslední, aby dosáhli uspokojivých výsledků, a systém je stejně bezcitně semele? Neměl by naopak systém, alespoň ten náš, fungovat tak, aby posouval naše studenty, zaměstnance, či jakékoli ostatní občany vpřed? Bohužel ne.

Počínaje systémem a konče námi samotnými. Systémy ať už jakékoli jsou řízeny tak, aby na válečném poli bylo více mrtvých či vážně raněných. Lidé mají mnohdy úžasný potenciál se stát někým vážně výjimečným a úspěšným, ale pouze systém, výchova a naše okolí formují každého jedince spíše opačně, než by měli.

Existují samozřejmě i skutečně úspěšné a efektivní systémy, ať už se to týče vzdělání, státní ekonomiky, politiky nebo také samotné civilizace, která je spíše ovlivněna mentalitou předešlých generací. Svět se posouvá vpřed a s ním bychom měli i my. Stejně tak se zdokonaluje, nebo spíše inovuje, i samotná technologie. Není-li tomu tak? Právě stejným způsobem by se mělo inovovat i myšlení. Mentalita kohokoli z nás má někde své kořeny, ale stejně tak by se měl každý rozvíjet jako květ, než-li usínat, ba dokonce spát, na vavřínech.

Zařadit se a fungovat společně se systémem je zcela jednoduché a komfortní, ale jít proti proudu se vší odlišností je v konečném důsledku ještě lepší. Ovšem že výstup ze zóny komfortu, kde vás čeká náročná cesta, je složitý, ale přesto se nic nevyrovná tomu, když člověk může žít dle vlastních systémů (i když ne všech) a taktéž žít dle svých snů. Nejsou to sice peníze, co vás činí šťastnými, ale naopak jsou prostředkem k vašemu životnímu stylu, který je ta kouzelná formule činící člověka šťastným. Kdo by chtěl žít dle pravidel někoho jiného? Myslím, že nikdo! Pak je pro mnoho lidí otázkou, proč tak stále žijí? Není čas na změnu a stát se svými vlastními pány?

1. Nenechte si nikým ukrást svůj sen

Máte-li sen, uskutečněte ho. Nenechte systém ani nikoho jiného, aby vám v tom zabránil a buďte tím, kým chcete být. Dělejte to, co milujete a s tím přijdou i pestré výsledky. Život je limitován a každá další sekunda přibývajíc znamená méně času na utváření našeho životního příběhu.

2. Nevzdávejte se, ať jste kdekoli

Možná už jste pouhý kousek od svého snu. Stačí ale jediné, kousnout se a i přes svou vůli dokončit to, co jste začali. Možná jste právě v cílové zatáčce s minimálními silami, ale netušíte, že za ní už je cílová páska, kterou stačí pouze protnout.

3. Nelze změnit systém, ale svůj život ano

Systém je zde řízen, ale naše životy řídíme každý sám. Systém pouze ovlivňuje podmínky, v kterých žijeme, ale i přesto jsme strůjci svého osudu. Zaměřme se prvně sami na sebe, investujme energii do svých snů a skončeme s řízením někým jiným našich životů.

4. učte se, ale také praktikujte (i kdyby s chybami)

Chyba systému tkví v tom, že prvně dá odpověď a až poté zkoušku. O tom život ale není. Nebojte se dělat chyby. Právě chybami se člověk učí a učiní-li spoustu chyb, o to více bude moudřejší. Nejedná se tak pouze o školství, ale také o život. Dříve, než sklouznete do pouhého informování se, začněte zkoušet a tím se také průběžně učit.

5. Nebojte se být odlišní

S davem kráčí většina populace, ale většina populace také pouze přežívá, než aby skutečně žila. Prostudujte si alespoň pár příběhu úspěšných a uvidíte, že právě ti, kteří se vydali proti proudu, se stali úspěšnými dříve, než stačili negativní posudky většiny opravdu být pravdivé.

6. Jděte příkladem svým dětem a lidem ve svém okolí

Jelikož systém funguje, byť špatným způsobem, tak i přesto bychom se na něj neměli v žádném případě spoléhat. Právě proto je třeba jít příkladem nejen svému okolí, ale také svým dětem, čímž apeluji na mnohé rodiče, kteří mají určitý vliv na vývoj svých dětí. Buďte svým dětem zářnou inspirací a nenechte systém, aby pohltil jejich potenciál.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center