fbpx

2 dubna

Nejvlivnější a nejbohatší lidé světa vytvořili investici za 170 miliard dolarů

0  comments

Otázka zachování životního prostředí a zároveň stávajících životních standardů a pohodlí je čím dál více palčivým problémem. I ten už ale, jak se zdá, může mít brzy své řešení. Může se jím stát projekt známý pod zkratkou BEV, Breakthrough Energy Ventures (Prolomení energetických rizik, volný překl.)

Podílí se na něm ti nejvlivnější a nejbohatší lidé z celého světa. Jen sám Bill Gates do fondu pro tyto účely vložil miliardu dolarů. Není však sám. Dalším spoluinvestorem je například Richard Branson, majitel značky Virgin sdružující více než 400 společností, spoluzakladatel LinkedIn Reid Hoffman, Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, a mnoho dalších.

S celkovým objemem investic přes 170 miliard dolarů se může jednat o nejbohatší skupinu investorů v historii…

Snad všechny potěší, že se jedná o investice do takzvané zelené energie a ne do byznysu, který má za úkol generovat pouze další zisk. Je jasné, že otázka výroby energie musí být co nejrychleji vyřešena, jelikož jsme závislí na fosilních palivech, která docházejí.

Na webových stránkách BEV je uvedeno, že se jedná o skupinu partnerů, kteří investují do nových energetických technologií. Podle informací na uvedených stránkách spolupracuje skupina s více než dvaceti zeměmi po celém světě, které se také připojily a zvýšily své investice v této oblasti.

K zajištění spolehlivé a přístupné energie bez poškozování okolního klimatu je třeba vyřešit tuto otázku v pěti klíčových odvětvích: výroba elektřiny, doprava, zemědělství, výroba, budování nemovitostí.

„Jsme otevřeni všemu, co může být nenákladným, čistým a spolehlivým zdrojem energie,“ sdělil Gates

Snad všichni z týmu investorů už dříve projevili filantropické sklony a jejich nadace a charity toho mohou být příkladem. Ani tak se však nejedná, podle jejich vlastních slov, o lehký projekt či o něco, co bude hotové za dva roky, jen protože z toho společnost bude mít užitek.

„Za předpokladu, že máte fond na dvacet let s trpělivým kapitálem, který nepotřebuje krátkodobé příjmy, nám dovoluje zaměřit se na dlouhodobější perspektivu, stejně tak jako nemusí zapadat do klasického VC modelu (jev, při němž se kapitál ztrácí, jelikož je vystaven nejrůznějším rizikům, pozn. red.), s nímž se potýkají fondy dnes,“ sděluje John Arnold, který se rovněž na projektu podílí.

I přes mohutné zázemí a jakési jištění zezadu bude celý proces s názvem BEV na dlouhou dobu. Sami jeho organizátoři říkají, že nejde jen o vynaložené peníze, vědci po celém světě se na problém musí zaměřit a pokusit se jej vyřešit. Rádi by docílili stavu, kdy bude na každé přední univerzitě skupina vědců, která by s nimi spolupracovala.

Jelikož jsou mezi investory vlivné osobnosti a podnikatelé, začíná projekt zapouštět své kořeny i do vlád a zemí, s nimiž původně neměl nic společného. Celá jeho délka je odhadována na zhruba dvacet let a celková výše investic je uváděna částkou 170 miliard amerických dolarů.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center