fbpx

2 dubna

Největší tajemství odhaleno: Jak se stát tím, kým chcete být – STRUČNÝ NÁVOD

0  comments

Chtěli byste i vy poznat tajemství – stručný návod na to, jak se stát Tím, Kým chcete být? To asi každý. Ale nejdřív se teď soustřeďte a představte si, jakým člověkem byste vlastně chtěli být.

Možná vás napadlo, že byste chtěli dobře vypadat, mít plné kapsy peněz, za které si můžete dopřát vilku na Seychelách, každé ráno se budit vedle krásného protějšku a při západu slunce popíjet šampaňské a rozjímat o tom, jaké dobrodružství zítra podniknete. Možná chcete být opravdu moudří, možná se chcete stát malířem a možná, možná milionářem.

Buď moudrostí a moudrým se staneš. A co je nejrychlejší cesta k tomu, abys „byl“ moudrostí? Snaž se učinit moudrými jiné. – Neale Donald Walsch

Co takhle věnovat teď 7 minut čtyřem pravidlům, která z vás dokáží vymodelovat člověka, kterého chcete vidět každé ráno v zrcadle? Myslím, že je to pro vás výhodné, tak dávejte pozor.
1. Krok: Nejprve se rozhodněte, Kým chcete být

Chcete-li úspěšně dokončit tento návod, musíte se pro začátek rozhodnout, pevně si stanovit, kým doopravdy chcete být. Věnujte tomu aspoň 3 minuty a potom dále pokračujte ve čtení.

Když se napřed rozhodnete, čím chcete být, potom se tím doopravdy stanete. – Neale Donald Walsch

Pokud tento tvořivý proces chcete uvést do pohybu, musíte se rozhodnout, co vlastně chcete získat. Musíte se zeptat sami sebe, Kým byste byli, kdybyste měli takovou možnost.

2. Krok: Začněte se chovat tak, jako byste tím člověkem už byli

Nejdřív musíte být šťastní, až potom začněte z této úrovně bytí konat a zakrátko zjistíte, že toto konání vám přináší všechno, co jste vždy chtěli mít.

Chovej se tak, jako kdybys už byl takový, a začneš to k sobě přitahovat. Staneš se tím, o čem předstíráš, že jsi. – Neale Donald Walsch

Začněte hned teď. Dneškem počínaje slibte sami sobě, že se budete chovat v každé situaci tak, jak si představujete, že by se mělo chovat vaše nové „já“. Lidé si vás začnou pomalu předefinovávat ve svých hlavách a nakonec vás začnou takové – nové – brát jako přirozenou součást vaší osoby.

3. Krok: Rozdávejte to, co chcete

Všichni známe přísloví o tom, že násilí plodí další násilí. Taktéž je ale pravdou, že láska plodí další lásku, bohatství plodí více bohatství a radost plodí další radost. Tak je to se vším. Proto:

Cokoliv si sám přeješ, dávej jiným. Chceš-li být šťastný, obšťastňuj jié. Chceš-li být milovaný, miluj všechny. Všechno, co dáváš druhým, si k sobě zároveň přitáhneš. – Neale Donald Walsch

Už jen to, že někomu něco dáte, vás přesvědčí o tom, že něco máte. Protože nemůžete rozdat něco, co nemáte, osvojí si vaše mysl novou představu – uvědomí si, že to musíte mít, jinak byste to nemohli rozdávat. Tento nový názor se stane realitou. Začněte takoví být.

4. Krok: Dělejte to s maximální upřímností

Pokud druhým dáváte něco jen proto, abyste tím sami něco získali, vaše mysl si to uvědomuje. Tím jí dáváte signál, že to ještě nemáte.

Všechno, co děláš, dělej s maximální upřímností, jinak z toho nebudeš mít žádný užitek. – Neale Donald Walsch


Souvísejíci článek: 3 obyčejné pravdy, které vám změní život

Pokud chcete něco někomu maximálně upřímně dát, měli byste mít v souladu tělo, mysl i ducha. Jednoduše: musíte to vykonat (tělo), musíte být přesvědčeni, že to danému člověku pomůže (mysl) a musí to být v souladu s přesvědčením o tom, Kdo jste (duch). Úplně jednoduchým příkladem je štědré spropitné v restauraci.

Čímkoliv jsi, to tvoříš. Kruh se uzavře a ty budeš tvořit víc a víc. A projeví se to v tvém fyzickém životě. – Neale Donald Walsch


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center