fbpx

2 dubna

Nedodržujete těchto 5 zákonů? A víte, že se tím obíráte o finanční svobodu?

0  comments

Kdyby jste měli na výběr: 100 000 korun českých nebo spis, který vás naučí moudře zacházet s penězi, co by jste si vybrali?

Většina lidí by bez rozmyslu vzala 100 000 a na spis by se ani nepodívali. Věřím, že vy, co čtete tyto řádky chcete získat hodnotné znalosti o tom, jak se přiblížit své vlastní finanční nezávislosti.

Proto byste si vybrali moudrost, kterou nám nabízí člověk jménem George Samuel Clason ve formě těchto pěti zákonů.

Alespoň o jednom z nich jste určitě ještě neslyšeli. Už jste plni očekávání? Pojďme tedy na to.

První zákon zlata

„Zlato přichází rádo a v rostoucím množství k člověku, který bude odkládat alespoň desetinu svých příjmů na vytvoření budoucího majetku svého a své rodiny.“

Jde o to, že pokud chcete začít investovat a vydělávat peníze, nejprve musíte mít co investovat. To znamená, že zlato opravdu přichází rádo a v hojném počtu k lidem, kteří ze svých příjmů určitou část odloží, aby ji později mohl zhodnotit. Pokud si budete pravidelně odkládat alespoň desetinu ze svého příjmu a budete ji moudře investovat, vybudujete si hodnotný majetek.

Druhý zákon zlata

„Zlato pracuje pilně a spokojeně pro moudrého vlastníka, který pro něj najde výnosné místo a množí ho stejně, jako svá stáda.“

Pokud chcete, aby se vaše zlato i nadále množilo, musíte pro to i vy něco udělat. Výhodou je, že vaše peníze neprotestují, ať s nimi děláte cokoliv. Proto se zaměřte na to, aby vaše zlato začalo pracovat pro vás a tím vám produkovalo další zlato. Ale pozor! Nezapomínejte při tom na první zákon a odkládejte alespoň desetinu z toho, co takhle vyděláte.

Třetí zákon zlata

„Zlato se drží pod ochranou obezřetného vlastníka, který ho investuje na základě rad lidí, kteří se v tom vyznají.“

Převezměte odpovědnost za své zlato. Nebuďte lehkomyslný, zlato se přece drží moudrých. Na to, abyste se stali mistry ve shromažďování bohatství, se musíte učit od lidí, kteří v tom už mistři jsou. Nebojte se požádat o radu zkušenější. Častokrát vám rádi pomohou.

Čtvrtý zákon zlata

„Zlato vyklouzne z rukou člověka, který ho investuje do akcí a pro účely, ve kterých se nevyzná, nebo které neschvalují ti, co se v tom vyznají.“

Zlato se vám v rukou dlouho neudrží pokud ho plánujete neuváženě utrácet nebo investovat do věcí, ve kterých se nevyznáte. Je to jakoby jste si chtěli svépomocí postavit dům, ale nemáte žádné technické zdatnosti.

Pátý zákon zlata

„Zlato utíká od člověka, který ho nutí k nereálným výnosům, nebo takového, co se řídí lákavými radami podvodníků a intrikánů, případně se při jeho investování spoléhá na vlastní nezkušenost a romantické touhy.“

Člověk, který chce své zlato zachovat, musí přemýšlet o možnostech, které se mu nabízejí. Nesmí zapomínat na moudrost zkušených a nesmí se nechat zlákat sladkými řečmi podvodníků, kteří slibují rychlé zbohatnutí. Stejně nedržte své zlato v nevýnosných investicích.

 

Fakt je ten, že když jsem se poprvé setkal s těmito moudry, náhle jsem zjistil, že přemýšlím o jejich možném přínosu pro můj život, a můj zájem se změnil na velké vzrušení. Když jsem si uvědomil to nadšení a ten přínos, bylo to jakoby mi z hrudníku chtělo vyskočit srdce a napadalo mě stále více myšlenek, protože jsem zjistil, kolik chyb člověk před přečtením těchto slov dělá. I vám to tak přijde?

Mohl bych pokračovat v psaní, ale podstatné jsem řekl, a vy už určitě máte představu o tom, jak vaše nadšení a nové vědomosti využít, viďte?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center