fbpx

2 dubna

Neanalyzujte, ale poznejte tajemství ticha a samoty

0  comments

Všimli jste si někdy, že častokrát býváme nejmoudřejší právě ve chvílích, kdy jsme sami v přítmí a v naprosté tichosti?

Nikdo nikdy nevysvětlil, proč tomu tak je a odkud tato tajemná síla pochází, ale právě v tomto stavu a v těchto momentech k nám přicházejí největší moudrosti, řešení a nápady.

Jako kdyby se v nás zrodil mudrc odpovědí na naše dlouho kladené otázky.

Příliš dlouhým analyzováním jednotlivých problémů nebo překážek dosáhneme ve většině případů pouze toho, že se sami v sobě více a více zamotáme a na to podstatné řešení v konečném důsledku vůbec nepřijdeme.

Chceme:

  • znát odpovědi
  • vědět, co máme dělat dál
  • přemýšlením přejít k úspěchu
  • co nejrychleji najít správné řešení

Avšak pravdou je, že skutečnou pravdu nebo určení správného směru nikdy nenajdeme nadměrným plánováním a přemýšlením, které je založeno na paměti, ale z TICHA v našem nitru.

Právě v tichosti, jako bychom se napojili na zvláštní, ale existující zdroj vší moudrosti. To, co nám nebylo tak jasné, je nám najednou jasnější. To, co nám nedávalo smysl, nám najednou začíná nabízet nové uvědomění a tedy ten správný smysl.

Proto pokud nebudete vědět, kterou cestou se vydat nebo jaké rozhodnutí provést, nesnažte se nad tím příliš dlouho přemýšlet nebo tuto chvilkovou nevědomost analyzovat. Uklidněte se a začněte naslouchat svému nitru. Vyhledejte samotu, kde vám společníka může dělat například uklidňující či inspirující hudba, která vyvolává a posiluje samotné myšlenky a ty se následně stanou správnou náplastí na to, co chcete opravdu vědět.

Zamilujte se do ticha. Zamilujte se do sebe.

Jde o jedno z nejstarších tajemství, které nejeden krát stálo u zrodu těch nejúspěšnějších produktů, firem, či známých inspirujících osobnosti.

Nepochybujme o jedinečnosti a opravdové síle ticha, pokud jsme neodhalili ještě jeho skutečný potenciál.


banner_zvyhodnene_predplatne_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center