fbpx

2 dubna

Nazar Hul: Jak jsem ve 24 letech dosáhl finanční a časové svobody

0  comments

Nazar Hul dosáhl ve 24 letech finanční a časové svobody. Sám říká, že v životě našel co hledal a je nadšený z toho, že má dostatek času věnovat se své rodině a koníčkům a k tomu vydělat tolik peněz, že se o tom mnohým lidem ani nezdá. Vybudovat milionové podnikání mu trvalo jen 9 měsíců, proto jsme rádi, že přijal pozvání k rozhovoru a popíše nám, jak toho dosáhl.

Ahoj Nazare, jsem rád, že jsi přijal pozvání k rozhovoru. Můžeš čtenářům v krátkosti popsat, co se u Tebe za poslední rok změnilo?

Ahoj, děkuji za pozvání. Změnilo se toho hodně. Konečně jsem pánem svého času, trávím ho se svojí ženou a dvěma syny a přitom mám finanční svobodu, o které jsem vždycky snil.

Ale abych nepředbíhal…

Před rokem jsem pracoval jako prodavač ve firmě s rehabilitačními pomůckami. Nebavilo mě to a neuvěřitelně mě to časově omezovalo, ale zaujal mě koncept podnikání a já brzy viděl i chyby, kterých bych se jako podnikatel nedopustil.

Protože jsem vždycky chtěl pracovat sám na sebe, po čase jsem založil vlastní – konkureční společnost. Moje okolí mě sice odrazovalo, ale šel jsem do toho naplno a vyplatilo se to. Postupně jsem si sám najal pár obchodních zástupců a z maloobchodu vyrostl úspěšný velkoobchod.

Stále mě ale trápilo, že prací trávím spoustu času. Proto jsem hledal dál a objevil model podnikání, který přesně vyhovuje mým potřebám. Po 9 měsících práce mám denní zisky okolo 20.000 Kč a pracuji většinou 2 hodiny denně, když děti spí.

Tak to je pořádná změna! Vím, že podnikáš na internetu, proč jsi zvolil zrovna tuhle cestu?

Od začátku jsem věděl, že online podnikání je dlouhodobě udržitelné s minimem úsilí. Tedy pokud  dobře postavíte základy a vypustíte do světa něco dobře propracovaného a kvalitního. Pak si to žije svým životem a vy to jen udržujete a dolaďujete.

Klíčem k časové svobodě je automatizace a tu internet umožňuje. Na začátku jsem samozřejmě musel pracovat víc než v práci na plný uvázek, ale ten čas, který jsem do začátku podnikání investoval, teď hraje v můj prospěch.

Třeba dnes je po šesté hodině odpoledne, já na práci ještě ani nesáhl, ale už jsem vydělal přes 400 dolarů.

Nazar Hul denní prodeje

V jaké oblasti online byznysu se pohybuješ?

Prodávám spotřební zboží na Amazonu, tedy e-komerce. Momentálně prodávám celkem tři produkty. První je úplný trhák, druhý se prodává dobře a třetí – to je strašný propadák.

Co bylo tím prvním signálem, který Tě přivedl k tomu, že jsi začal podnikat na Amazonu?

Tím bylo video na internetu hodně podobné tomuhle. Viděl jsem už spoustu videí a návodů na podnikání, ale tohle bylo jiné. Bylo výjimečné a dávalo mi smysl. Líbil se mi příběh, se kterým jsem se dokázal ztotožnit, i způsob prodeje.

Myslel jsem si, že to, díky zkušenostem z podnikání, zvládnu sám. Naštěstí mi rychle došlo, že bez návodu se neobejdu a udělal jsem tu nejlepší investici svého života – koupil si kurz „Jak podnikat na Amazonu“.

A investice se vyplatila! Mohl bys popsat čtenářům, jak teď vypadá Tvůj den?

Ráno… no dobře, spíš někdy kolem poledne vstanu a sklidím ohromné ovace, že tatínek je vzhůru a že bude krásný den. Zběžně překontroluji maily a počet prodejů a pak si společně se ženou i dětmi dáme dokonalou pozdní snídani.

Celý den se věnuji rodině a svým blízkým. Jsem reprezentant ve sportovní gymnastice, připravuji se na Mistrovství Evropy v teamgymu, žena je bývalá gymnastka a starší syn už také cvičí, takže hodně sportujeme.

Pokud je hezky, tak jsme venku na kolech, kolečkových bruslích, v bazénu a v zimě na lyžích nebo na sáňkách. Večer si dáme společnou večeři, a když děti spí, tak pracuji. Někdy hodně dlouho do noci, ale tak mi to vyhovuje.

Chcete být také pány svého času a díky nadstandardním příjmům si plnit sny? Podívejte se na tato videa

Co pro Tebe bylo za ten rok největší výzvou a co Ti to dalo?

Úplně největší výzvou bylo začít. Navíc, když já něco začnu, chci v tom být dobrý. Jinak mě to přestává bavit. Nejtěžší proto bylo překonat období na začátku, kdy investujete peníze, čas a úsilí a doufáte, že se vám to co nejdřív vrátí. Někomu to jde rychle a někomu ne.

První tři měsíce jsem dost bojoval, abych to nevzdal. Pomalu mi docházely úspory a dostal jsem se do psychického tlaku. Pak se to ale prolomilo a moje investice se začaly pomalu navracet.

Takhle vypadal náš nejúspěšnější den, prodali jsme téměř 300 produktů a na každém máme 8 dolarů zisk.

Nazar hul nejúspěšnější den

Myslíš si, že tímhle způsobem může rozjet svůj byznys na Amazonu každý?

Jen ten, kdo je ochotný tomu ze začátku něco obětovat. Hlavně energii, čas a i nějaké peníze. Je potřeba mít v sobě i podnikatelského ducha. Nevadí, že člověk nikdy předtím nepodnikal, jen je důležité být otevřený k osobnímu rozvoji.

Také je velmi důležité přiznat si, že neumím všechno a stále se vzdělávat. I já si myslel, že všechno zvládnu sám. Naštěstí jsem brzy pochopil, že nikdo nezvládne všechno, takže rád zaplatím lidem, kteří mi svoje zkušenosti předají a já se díky tomu mohu vyvarovat chybám a ušetřit spoustu času i peněz.

Teď je výhoda, že nemusíte plýtvat energií ani investovat peníze, první krok ke svému vlastnímu byznysu vás bude stát jen pár minut času a je banálně jednoduchý – podívat se na krátké video zdarma.

S tím nejde než souhlasit. Je něco, co bys chtěl čtenářům na závěr vzkázat?

Neztrácejte čas. Nikdy nebude lepší doba začít žít podle svých představ než právě dnes. Jestli o něčem sníte, musíte to opravdu chtít a jít si za tím. Nemyslím jenom v podnikání, ale i v životě.

Netvrdím, že je podnikání na Amazonu pro každého, a že je to jednoduché, v každém podnikání jsou překážky, které je třeba překonat. Ale když vidím, jak Amazon změnil život mně, chci aby tuhle příležitost dostali i další. Proto doporučuji se na to podívat. Možná vás to zaujme, možná ne, ale nebudete ve stáří litovat, že jste tomu nedali šanci.

A když se mě budete chtít na cokoliv zeptat, napište mi na Facebooku, rád poradím!

Nazare děkujeme za rozhovor, věřím, že bude pro naše čtenáře inspirací. Ať se Ti daří jak v podnikání, tak i v životě!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center