fbpx

2 dubna

Naše rozhodnutí ovlivňují náš život. Naučte se dělat ta správná!

0  comments

Každý z nás roste a dostává se do jakéhosi „světa dospěláků“. Dříve to vypadalo, že se věci dějí, aniž bychom se jimi museli nějak víc zabývat.  Brzy se však zodpovědnost začala přesouvat od našich rodičů i na nás. Od této chvíle, bychom si měli být vědomi, že naše rozhodnutí ovlivňují náš život. Neboli, že dříve zmiňovaná rovnice U + R = V, nabyla platnosti!

Jenže jaká dělat rozhodnutí, abychom si splnili své sny, stali se úspěšnými a byli ve svém životě spokojení? Pro každého z nás by byla odpověď jiná, stejně jako má každý z nás jiné sny a představy o úspěchu. Nezoufejte! Všechny tyto odpovědi mají něco společného. Klíčové je dělat chytrá rozhodnutí! Nyní se společně podíváme na to, jak takové, opravdu chytré rozhodnutí, udělat.

1. Stanovte si cíl

Pokud naše rozhodnutí mají být dlouhodobě úspěšná, musíme vědět, čeho chceme dosáhnout. Stanovte si své cíle. Ať už je to založení vlastní společnosti, zhubnutí, změna návyků nebo trávení více času s rodinou. Dalším krokem je odpověď na následující otázku: Co musím udělat, abych svých cílů dosáhl?
Odpovězte si a snažte se, aby každé vaše rozhodnutí, bylo v souladu s vašimi cíli. Půjdu běhat nebo si pustím oblíbený seriál? Volba je na vás. Vřele doporučuji mířit pozornost na činnosti, které jsou nenaléhavé a zároveň důležité.

2. Věřte svému instinktu

Mám to udělat nebo to raději nechat být? Je můj nápad opravdu zajímavý a uspěje? Dáváme sami sobě otázky a mnohdy nevíme jak se rozhodnout. Někdy váháme skutečně i nad nepodstatnými věcmi, jako je dilema mezi oříškovou a mléčnou čokoládou.  Někdy to ale může být rozhodnutí, které nám změní život, může nám pomoci získat vysněnou práci, nebo nás připravit o všechny úspory. Pokud cítíte, že je správné říci ano, pak to udělejte. Naučte se věřit svému instinktu. A pokud jste přeci jen na rozhraní, ptej se na názor pouze takových lidí, kteří jsou ve vašich očích úspěšní.

3. Kritické myšlení by nemělo chybět

Správné rozhodnutí potřebuje čas. Není dobré podléhat prvnímu dojmu a nadchnout se pro něco, co zítra ráno už takový smysl dávat nebude. Podívat se na situaci i z jiného úhlu pohledu je rovněž velice důležité. Logická konstrukce a deduktivní myšlení by také chybět nemělo. To, že by tato mobilní aplikace pomohla mé babičce, je sice super, ale kolik starších lidí, kromě mé babičky, má smart-phone? K tomu, abychom mohli kriticky myslet, se musíme umět soustředit, na chvíli zastavit, odložit technologie a přemýšlet.

4. Buďte bystří a plní energie

Náš mozek je nedílnou součástí našeho těla. Jíst zdravě, udržovat se v kondici, předcházet stresu a mít pravidelný spánek, je pro správné rozhodnutí nezbytné. Když budete odpočatí, budete mít dobrý pocit sami ze sebe a místo kafe si dáte čistou vodu, bude jak vaše tělo, tak i vaše mysl, svěží a o dost výkonnější.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center