fbpx

2 dubna

Můžeme se spolehnout na stát nebo je to na nás?

0  comments

Přemýšleli jste někdy o své budoucnosti? Máte představu, v kolika letech půjdete do důchodu a kolik peněz dostanete od státu? Pokud ne, možná je načase, abyste se nad budoucností zamysleli.

V dnešní době Češi stále spoléhají na pomoc státu, přitom by měli především důvěřovat sami sobě. Platí to hlavně při přípravě na stáří. V produktivním věku odkládají spoření a investice. Mají pocit, že úspory nebudou potřebovat, že mají na spoření nízký příjem, nebo že mají dostatek času. Myslí si, že si vystačí s důchodem.

Kauza kolem 2. pilíře důchodového systému, který vláda s velkou pompou zavedla a následně potichu zrušila, ukázala, že na stát spoléhat nelze. Je třeba začít si spořit co nejdříve. Ideálem je kombinace státem podporovaných produktů, pravidelných investic například do podílových fondů a pasivního příjmu kupříkladu z pronájmu. Lidé by se měli naučit spořit co nejdříve, nejlépe kolem 25 roku života.

Zprvu lze odkládat jen 500 Kč měsíčně, postupem času je však lepší částku navyšovat až na 2000 Kč. Důležité je peníze určené na stáří za žádných okolností nevybírat. Klienti, kteří dnes přemýšlí o své budoucnosti, budou moci prožít své staří aktivně, cestovat, věnovat se svým hobby a nebudou závislí na svých dětech.

A co vy, jaké chcete mít stáří? Chcete hrát golf anebo chcete hledat nejvýhodnější slevy v letácích?

Já mám jasno a vy?

Radim Lukeš, partner jedné nejmenované investiční společnosti


3. 11. 2015 se můžete těšit na akci VZLET VELKOPODNIKATELŮ. Tato akce se bude odehrávat v podniku POSTEL, restaurant & legendary bar, RÁMOVA 5, PRAHA 1, ve kterém se můžete potkat s mnoha úspěšnými podnikateli i investory. Na této akci se mimo jiné dozvíte i to, jaký je rozdíl v postojích zaměstnanců, malopodnikatelů a velkopodnikatelů. Pro více informací se přihlašte k události založená na stránkách facebooku.

událost na facebooku


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center