fbpx

2 dubna

Může být zahrada symbolem naší mysli?

0  comments

Každý z nás se již určitě setkal s nějakým zahradníkem. Vášnivým zahradníkem, který si svou zahradu střeží jako oko v hlavě. Jednoduše dělá všechno pro to, aby ji nic nenapadlo a nezničilo výsledek jeho snahy a práce.

A nyní si jako symbol vaší mysli představte takovou zahradu.

Dokud se o ni dobře staráte, živíte a kultivujete ji, vykvete vám tak, jako skutečná úrodná zahrada. Ale necháte-li ji napospas škůdcům, časem zaroste plevelem vám se tak nepodaří dosáhnout toho, po čem toužíte, stejně jako se k vám nedostaví pocit trvalého míru a vnitřní harmonie.

Tak jako u květin, které časem dokážou vykvést, přestože se o ně zahradník stará neustále stejně, by to mělo být v nitru každého z nás. V člověku se nachází princip síly. Má vrozenou schopnost růst a to v každém směru, který si zvolí. Tyto možnosti síly jsou neomezené, nikdy nekončící. Žádný člověk neumí určit, kde se nacházejí hranice duševních sil, tak jako neví, jestli vůbec nějaké hranice existují.

Pokud se zamyslíte nad tím, kolik plevele jsou lidé ochotní každý den vpustit na úrodnou zahradu své mysli, zůstává nad tím rozum stát. Ať už jde o zbytečné starosti, úzkost, či neustálé se vracení do minulosti. Patří sem i strach, který si dokážete vytvořit jen a jen ve vlastním vnitřním světě. Většina lidí žije fyzicky, intelektuálně nebo morálně ve velkých omezeních svého potenciálu. Je třeba si uvědomit, že máte obrovské zásobárny života skrytého potenciálu, z kterých můžete čerpat.

Úspěch je jednoduchý. Je to jen o rozhodnutí, vytrvalosti a dobrém zvyku.

Abyste mohli svůj život žít naplno, měli byste se umět o svoji zahradu skvěle postarat. Nechte do ní pronikat jen kvalitní informace. Vytvořte si pozitivní přístup ke světu a přijměte všechno tak, jak to je. Přijměte přítomný okamžit, přiznejte si zodpovědnost za to, že tam, kde jste, jste se dostali sami. Přijetím přítomnosti si dokážete uvědomit, že všechno, co prožíváte ve svém světě a jak bude vaše zahrada vypadat, si vytváříte sami.

Průměrný člověk vyprodukuje denně zhruba šedesát tisíc myšlenek. Až 95% z nich představují myšlenky, které měl člověk den předtím. Je to jakási nadvláda zbytečného myšlení. Lidé den co den přemýšlejí tímto způsobem namísto toho, aby se zaměřovali na to dobré, čeho v životě úspěšně dosáhli, nebo na to, čeho ještě touží dosáhnout. Plníte-li se negativním myšlením namísto toho pozitivního, okrádáte se o svou životní sílu. Blokování vlastního potenciálu vede k faktu, že nedosáhnete toho, po čem opravdu toužíte.

Mysl dokáže splnit všechna přání, ať už jde o emocionáílní, fyzická, nebo ta duchovní. Právě to je základem ovládání vlastního života.

Síly a velikosti jedince lze dosáhnout jen myšlením a velkými myšlenkami. Žádný člověk se nemůže stát velkou a silnou osobností navenek, dokud není velký a silný vnitřně.

Dělejte jiné věci, než ostatní, a vychutnejte si zázračný tanec života. Způsob, jakým myslíte, je výsledkem návyku. Většina z vás disponuje stejným výchozím materiálem, ale je jen na vás, co z něj skutečně vypěstujete. Ti šťastnější a úspěšnější, kteří už v životě něčeho dosáhli, se naučili lépe pracovat na vlastní zahradě mysli. Pokud se rozhodnete transformovat svůj vnitřní svět, váš život se rychle změni na krásnou rozkvetlou zahradu. Z neobyčejného se stane něco zázračně krásného.

Jedinou věc, kterou dokážete kontrolovat, je vaše vědomí. Nedokážete kontrolovat počasí, čas, nebo náladu druhých lidí. Ale docela určitě máte možnost ovládat svůj postj k událostem, které se vám přihodí. V kterékoliv chvíli se můžete rozhodnout, co si budete myslet, a jaký postoj zachováte. Tato schopnost vás činí tím, kým doopravdy jste. A to je právě jeden z největších pokladů moudrosti. Úspěch materiální, ale i duchovní začíná právě ve vaší hlavě. Začíná myšlenkami, kterými se každou vteřinu zaobíráte. Váš vnější svět je obrazem toho vnitřního.

Dokážete-li ovládat myšlenky správným směrem a poznáte-li způsob, jakým budete reagovat na události ve vašem životě, naučíte se tím jednoduše řídit váš vlastní osud.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center