fbpx

2 dubna

Může být láska v konečném důsledku tím nejlepším doktorem?

0  comments

Co je vlastně láska?

Toto slovo mě v poslední době začalo provázet. Zaznamenala jsem jeho průběh, až jsem našla na toto slovo odpověď.

Určitě mnoho z nás se dostalo s láskou úplně na dno. Možná až na takové jako já.

Přestěhujete se do nové země, všechno je úžasné. Postupem času kousek po kousíčku se všechno odděluje jako puzzle. Přátelé z Česka tolik nekomunikují, kluk, který vám přišel fajn, už tak fajn není, přátele máte jen doma nebo v práci a celková atmosféra mezi nimi jde nahoru a dolů. Poté spadnete na samotné dno. Začnete si všechno odpírat, nic vás nebaví. Snažíte se najít lásku v nečem jiném než mezi lidmi. Například jako já ve sportu. Najednou přijde zlom i v této lásce, která vás připraví o kolena. Jedete dál, ale čím dál více cítíte, že život nemá šťávu a už neskáčete přes kaluže radostí, ale vlastně s celkovou bolestí kolen.

Najednou vám do života vstoupí někdo, kdo vám řekne: Kup si tyhle léky, určitě ti moc pomohou. Ale někdy to může mít i jiné příčiny, například nedostatek lásky.” Nebrala jsem to moc vážně do doby, kdy jsem šla druhý den do obchodu, který prodává přírodní doplňky stravy, kde si o tom se mnou paní povídala asi půl hodiny. Doporučila mi nejen produkty, ale řekla i to, že bych se měla očistit dietou a dost možná mi chybí láska. Obě jsme v ten moment ztuhly a pochopily to. Objala mě.

Asi si říkáte: Jak by se dala kolena vyléčit láskou?”

Pro někoho možná paradox, hloupost… ale věřte, že od toho momentu, s poznáním a s přijímáním veškeré lásky, která se mi nabízela, jsem najednou začala spát bez bolesti, skákat do schodů a ze schodů, mohu sedět v klidu a pohodě. Samozřejmě, celý problém vám to nevyřeší, dřep stále neudělám. Ale není to krásné?

„Bolest, kterou v sobě dusíme, se vždy nějak projeví.”

Související článek: Láska je vše, co potřebujeme ke šťastnému životu

Všichni jsou na nás zlí? Nepřizpůsobujme se, nezapojujme se do pozice, že budeme také zlí. Zkusme rozdávat lásku. V práci svým kolegům, doma své rodině, přátelům, partnerům. Mlčte, plačte, aby vás neviděli, bude to těžké, ale jednoho dne se stanete vítězi! Jestli vám za to ti lidé, práce, rodina stojí, tak láska je ten nejkrásnější dar, který můžete někomu dát (zároveň i nejkrásnější zbraň).

Mít dostatek lásky znamená přestat mít strach, očekávat, přestat si dělat nesmyslné domněnky, myšlenkové pochody. Mít dostatek lásky, a to ať partnerské, rodinné, přátelské – nejlépe od všech, znamená mít neuvěřitelnou energii, která nás začne dělat šťastnými, energickými, usměvavými, realisty, optimisty, začneme být vtipní, zdraví, neuvěřitelně spokojení.

Takový člověk dokáže mnohem lépe, efektivněji, rychleji pracovat. Dokáže rozdat během dne lásku všem, koho potká. Každého svým optimismem, úsměvem, vtipností, sebevědomím dostane do kolen. Má mnohem větší šanci být úspěšný, protože přesně to je klíč k úspěchu, a to jak v pracovním, tak osobním životě.

„Když si vybudujeme dostatek lásky pro sebe, začneme rozdávat lásku natolik, že se začneme chovat tak, jak jsme vždy chtěli, jen jsme cítili nějakou zábranu.”

Proč si život komplikovat? Proč si něco odpírat? Proč žít až…? Proč si prostě neužít toho, co život právě nabízí? Proč si odpírat lásku, kterou k životu tak potřebujeme?

Láska má mnoho podob, ale každá z nich nám dává neuvěřitelnou sílu jít si za svým snem, žít a budovat si svůj sen, který malými krůčky budeme posouvat kupředu, může fungovat s láskou za daleko rychlejší dobu.

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center