fbpx

2 dubna

MLM jako sněhová koule

0  comments

Všichni moc dobře víme co je to sněhová koule. Určitě také víme, že taková koule ze sněhu má kromě toho, že s ní jde po někom jiném perfektně házet i tu vlastnost, že na sebe dokáže velmi jednoduše nabalovat další sníh a díky tomu zvětšovat svůj objem, svoji velikost. Právě na tomhle jednoduchém příkladu bych vám chtěl ukázat jednu z možností, nebo pravděpodobně největší výhodu, kterou systém MLM nabízí všem, a to bez rozdílu.

MLM jak možná víte je obchodní model, který spočívá ve více úrovňovém prodeji produktů nebo služeb. Obchodní partner, chcete-li distributor získává kromě zákazníků pro svůj produkt/službu také další obchodní partnery, kterým předává svoje know-how a zkušenosti. Výsledkem je potom skutečnost, kdy obchodní partner inkasuje provize z prodeje, který realizoval přímo sám, a zároveň i z prodejů, které realizovali jeho obchodní partneři. Cílem k dosažení finanční a časové svobody je tedy získání dostatečného počtu obchodních partnerů a klientů. 

Život je jako sněhová koule. Musíte jen najít mokrý sníh a dostatečně vysoký kopec. – Warren Buffett

Jak je to tedy s MLM a tou sněhovou koulí? Představte si kopec, opravdu vysoký kopec na jehož vrchol z úpatí ani nevidíte, jednoduše nedohlédnete až nahoru. Celý tenhle kopec pokrývá sníh, pěkně mokrý a lepkavý sníh. Najednou dostáváte nápad! Sehnete se k zemi, vezmete do rukou kus tohohle mokrého a lepkavého sněhu a uděláte z něho pěkně kulatou sněhovou kouli. Ten váš nápad spočívá v tom, že chcete mít ze své sněhové koule, kterou právě držíte v rukou obrovskou sněhovou megakouli, která bude větší než vy! Takže co uděláte? Jasně, půjdete nahoru do kopce, abyste vyšli o něco výše a následně pustili vaši sněhovou kouli dolů a ona tak mohla samovolně, bez vaší energie na sebe nabalovat další a další sníh a tím pádem zvětšit svůj objem, svoji velikost.

Jaký může nastat problém? Pokud nepůjdete dostatečně vysoko, nemáte šanci na to, aby se vaše sněhová koule rozjela a začala samovolně nabalovat další a další sníh. Pokud nepůjdete dostatečně vysoko, zastaví se vaše koule daleko dříve, než stihne nabrat energii potřebnou k samovolnému nabalování.

Tak přesně funguje MLM – kopec může být vaše cesta a vy potřebujete vyjít dostatečně vysoko, tzn., že potřebujete jít dlouho, abyste našli dostatečně schopné jedince, kterým předáte svoje zkušenosti a svoje know-how, aby právě tihle jedinci v konečném důsledku tento proces opakovali bez potřeby vaší přítomnosti.

Problémem je porozumění a pochopení, protože většina lidí popojde kousek nahoru a pustí svoji sněhovou kouli, která se za chvilku zastaví. No nic, řeknou si a udělají to znovu a znovu. Takhle to dělají pořád dokola, pořád popocházejí sem a tam a plýtvají svoji energií až to nakonec vzdají.

Přitom by stačilo jít opravdu vysoko, ideálně dojít na samotný vrchol a odtud tu svoji sněhovou kouli pustit.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center