fbpx

2 dubna

Miluj bližního svého jako sám sebe

0  comments

Ano, přesně tak. Máme tu být pro druhé, nicméně bychom především neměli zapomínat sami na sebe. Tuto pravdu, kdo pochopí, je na cestě k úspěchu. Častokrát se setkávám s lidmi, kteří by se rozkrájeli pro druhé, ale mnohdy zapomínají na to, mít čas sám pro sebe. Věnovat se činnostem, které jemu samotnému dělají radost, dobíjí mu baterky. I já sama jsem si tímto obdobím prošla, ale po čase jsem vystřízlivěla. Člověk totiž dojde na samotné dno, kde to nejde jinak, než udělat změnu a začít dávat více pozornosti i sám sobě. Jaký byl výsledek?

Měla jsem do všeho více chuti, energie, byla jsem soustředěnější a zároveň jsem měla více upřímného zájmu i o druhé, pomáhat jim a inspirovat je svým nasazením. Okolí to také ocení daleko více, než když jen tak budete přitakávat s unaveným výrazem v obličeji.

Člověk tím, že pamatuje sám na sebe, dává okolí najevo, že si sám sebe váží a jeho hodnota i v očích druhých je rázem na jiné úrovni. Je důležité, abychom se věnovali věcem, které nám dělají radost, připomínají nám to, jací jsme. Obzvláště důležité je to pro všechny obchodníky a lidi, kteří pracují ve službách. Jestliže máme dávat energii druhým, musíme ji sami někde doplňovat.

Buďme k sobě upřímní a dopřejme si čas pro sebe sama. Milujme se a projevujme sami sobě úctu. Kdo více by měl milovat sám sebe a dávat si to najevo, než člověk sám?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center