fbpx

2 dubna

Máte rádi Štrůdl? Lucie Špaková nám řekne o jeho blahodarných účincích

0  comments

Štrůdl není pouze výborný moučník, Štrůdl v novém pojetí je hlavně inspirativní happening, který organizuje moderátorka TOP Staru Lucie Špaková.

Štrůdl v pojetí Lucky vznikl jako inspirativní snídaně, která je něco mezi business snídaní, konferencí a networkingem. Je pro všechny kdo mají rádi osobní rozvoj, pro všechny kteří chtějí změnu v životě, slouží, aby motivoval lidi k naplnění jejich snu.


Ahoj Luci, řekni nám, čemu se teď věnuješ?

Kromě televize, kde moderuji a několik let pracuji jako reportérka mi nejvíce času v poslední době zabírá můj vlastní projekt. Popravdě není skoro minuta, kdybych ho zrovna s někým neřešila nebo nad ním nepřemýšlela.

Co je to za projekt?

Projekt se jmenuje ŠTRŮDL, Je to takový inspirativní happening, jednou za měsíc, na různá témata osobního rozvoje s hosty, kteří se nebáli vydat na svou vlastní cestu a dodávají lidem odvahu a recept, jak překonat překážky v realizaci vlastních vizí a projektů. Jde i o takový lidských market na kterém i ty můžeš nabídnout svůj talent, směnit své schopnosti, a dovednosti. A zároveň se nechat inspirovat nápady ostatních. Cílem je v podstatě inspirovat a pomáhat lidem, aby našli svou vizi a odvahu ji realizovat a vytvořili takový lidský štrůdl odvážlivců, kteří se budou na této cestě vzájemně inspirovat a pustí se do vlastních projektů.

Každý máme svou náplň, své DNA. Myslím, že je pryč doba, kdy si všichni syslili své nápady. Protože myšlenka je pouze 5% úspěchu a zbytek je tvrdá dřina.

15320366_10211868110524464_1530872576_n
Jan Mühlfeit přednáší v rámci štrudlovské snídaně

 

To zní zajímavě. Jak si na tenhle projekt přišla?

Každý v životě máme své sny a přání. A často se nám v  hlavě rodí tisíce myšlenek a nápadů, jak je naplnit. Bohužel mají často jepičí život. Zastaví se o jakési plexisklo strachu, vnitřních pochyb, nedůvěry sama v sebe a reakcí okolí. Já byla ambasadorem nedotažených nápadů! Každý měsíc jsem měla v hlavě jiný projekt, který měl větší či menší potenciál na úspěch.

Pořád jsem hledala něco, co by mě vnitřně naplňovalo a mělo smysl. Pak mi došlo, že tenhle kolotoč nových startů, nedokončených projektů a životního tápání v tom, co že je na tomhle světě mým ,,posláním“ zažije někdy každý. Snad skoro každý chce mít smysluplnou práci, žít život, který ho bude bavit a pracovat sám na sobě. A v tu chvíli mi to secvaklo.

15319471_10211868110004451_1717686986_n
Štrudlovský raut

 

Upekl se ve mně ŠTRŮDL. Velká výhoda byla, že během toho, co jsem hledala svou vizi jsem začala moderovat, dělala asistentku režie, reportérku, PR manažerku, marketing i pořádala eventy. Takže v první fázi jsem nepotřebovala kromě sebe nikoho (směje se). Byla to taková one woman show.

K jiným svým projektům, které mě napadaly dříve, jsem vždycky potřebovala daleko víc věcí. Do začátku minimálně krom naivity a nadšení taky finance. A ty jsem neměla.

A co si potřebovala do začátku na Štrůdl?

To bylo právě to nejlepší,  skoro nic. Akorát peníze na grafika (směje se). Byla jsem tak nadšená, že jsem tím nadšením dokázala nakazit skoro každému, koho jsem do začátku potřebovala. Co jsem určitě ale potřebovala, byli přátelé!

Na první Štrůdl, který jsme pořádali s kluky z projektu Konečně vývar dorazilo asi 70 lidí a většinou to byli moji přátelé. Někteří přejeli i půl republiky, aby mě v té myšlence podpořili. Když se pro něco rozhodnete, je někdy důležitější, aby Vám věřili víc vaši přátele než vy sami. Protože právě oni tady jsou vždycky, když začnete pochybovat.

15319599_10211868110564465_1942001798_n
vlevo Veronika Kasaková, uprostřed Jan Mühlfeit, vpravo Lucie Špaková

 

V jaké fázi je projekt teď? Pořád ho děláš sama?

Zrovna tento týden jsme měli s mým týmem – první velkou poradu, kde jsem si musela přiznat, že doba, kdy jsem mohla říkat, že jde o partyzánský projekt, je už asi pryč.

Během půl roku se můj team rozrostl ze mě samotné do desetičlenného týmu nadšenců, kteří v něj věří a pomáhají mi, jak jen mohou. Je to samozřejmě složité v tom, že každý má svou práci – i já. A Štrůdl je vlastně taková zatím naše milenka, co je ale hodně časově náročná. Někdy se jí věnuji i celou noc. A podle toho, pak taky vypadám. Každopádně to asi každý zná. Když se do něčeho zapálíte a věříte tomu, tak si jedete na tom flow a sem tam zjistíte, že jste prostě nespali anebo nejedli.

Proč by čtenáři Světa Úspěšných měli přijít na Štrůdl?

Protože být úspěšným v životě neznamená pouze byt úspěšný ve své práci, ale být úspěšný celkově v životě. Myslím si že v dnešní době, která je tak náročná, věnujeme spoustu času ne sobě, ale práci. Pro mě být úspěšný znamená se neustále sebevzdělávat, což se na Štrůdlu děje, znamená to se rozvíjet učit žít tady a teď, což se budeme učit na prosincovém Štrůdlu. Znamená to mít správně poskládané hodnoty a najít si na ně čas, což bylo téma zářijového Štrůdlu, takže myslím si, že každý v životě se potřebuje umět zastavit a tak trochu si nad životem popřemýšlet

Štrůdl je změna, je to jiný pohled, je to pro kohokoliv kdo ji chce a chce v praxi začít něco dělat se svým životem.

15300745_10211868110364460_410321092_n
Lucie Špaková při jednom z cvičení, které se na Štrudlu aktivně provádí

 

Věřím ze čtenáři Světa Úspěšných chtějí rozvíjet jak sami sebe, tak chtějí měnit svět kolem sebe a to se přesně na Štrůdlu děje. Nejenomže se inspiruješ od úžasných speakrů, taky zde potkáš skvělé lidi, kteří jsou na stejné vlně jako ty.

Štrůdl je nový koncept, kde se propojuje hravým způsobem business vize, osobní rozvoj,  vnitřní rozvoj a vnitřní transformace, řekneme vám, jak se sebou pracovat, abyste dosáhli duševního klidu a tím získali jasnější záměr, co budete dělat.

Je to taková nadstavba – business snídaním, networkingu a konferencím, protože v jednom pojí všechno a zároveň přiměje lidi jednat. Silné motivující místo. Nenecháme vás pasivními. Aktivně přemýšlíme nad tím, aby člověk sám se sebou něco udělal.

15301329_10211868110444462_1233331774_n
Veronika Kasáková přednáší na Štrudlu

 

Dej mi praktický návod, jak ty se sama se sebou vyrovnáváš?

Tak když se mi podaří jít spát. Tak většinou vstávám mezi pátou až šestou ráno a snažím se mít takovou hodinku sama pro sebe a kromě sprchy zvládnout i takovou tu vnitřní hygienu. Protáhnout se, zameditovat si. Vnitřně se na ten den naladit. Jsem životní extrémista, který se snaží najít rovnováhu. Nedávno mi ale došlo, že ji nehledám v životě obecně, ale že mám několik životních pilířů, ve kterých pojedu vždycky naplno a chci hledat rovnováhu mezi nimi.

Mám v životě velké štěstí, že se na mě nějak přirozeně lepí úžasní lidi. Jsem fakt taková lidská mucholapka. Snažím se žít tak, aby můj život nebyl nuda. Sem tam si ho promítnu jako film. Chci ho žít tak, abych za si něj dala jednou sama Oscara. Taky si myslím, že je fajn mít své guru, kouče – nebo jak jim chceme říkat. Najít rovnováhu mezi tím, na co si člověk může odpovědět sám. Protože mnoho otázek si může zodpovědět jen tím, že se dokáže zklidnit, ale také se obklopovat lidmi, kteří ho dokáží posunout. Ale zároveň by na sebe měl být člověk hodný. To mi dělá asi největší problém.

Často jsem na sebe docela pes. Ale tak co chcete po holce, která je nejstarší z pěti dětí. Jsem ale teď v takovém období, kdy si čím dál víc uvědomuji, že jestli chci pomáhat a inspirovat ostatní, musím na to mít sama dostatek energie. Takže to je teď můj hlavní úkol. Nezničit sebe samu. A naučit se sama se sebou co nejvíce pracovat. Lidi mi často říkají nabíječka. Rozdám docela hodně energie ostatním, ale někdy mi na dobití nestačí jen 30 minutová meditace.

V co věříš?

Věřím v to, že když se dělají věci srdcem a s naprosto čistým záměrem, tak se všechno spojí tak, aby ta věc dobře dopadla. A také na slovo: DĚKUJI.

fotografie: databáze Štrůdl

stačí kliknout na dárek

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center