fbpx

2 dubna

Maminky jsou manažerky domácnosti. Co všechno zvládají?

0  comments

Mnohokrát jsem slyšel, že maminky to mají jednoduché a jen krásné. Také jsem si to dříve myslel. Ale jak člověk stárne a poznává život i z jiných stránek, zjišťuje, jak to doopravdy je. Proto jsem se rozhodl popsat svůj pohled na to, jak jsou maminky šikovné superženy.

Ženy se postupně vypracovávají – u svých sourozenců, příbuzných, přátel rodičů začínají jako asistentky maminek. Posléze jsou nominovány do role maminky s devítiměsíční čekací dobou. Již během té doby získávají cenné informace, rady a zkušenosti, což z nich postupně vytváří přímo pečlivé (někdy až moc) připravené manažerky. Pozornost a profesionalita jsou jejich věhlasnými parametry napříč odvětvími.

Finance

Ekonomika domácnosti, hospodárnost, kontrola účtenek jsou na denním pořádku. Probírají se investice typu hračky, výbava pro děti, bydlení atd.

Nákup

Maminky nakupují pouze kvalitní produkty s maximálním využíváním akcí a doporučení. Neustálé sledování a mapování cen nezvládá nikdo lépe.

Logistika

Trvalá dostupnost plenek, ubrousků, oblečení, kapiček, mastiček a všeho dalšího musí být dodržována. Při balení na cesty nesmí nikdy nic chybět. O všechno je dobře maminkami postaráno. Výhodu mají maminky řidičky.

Prodej

Maminky disponují obchodními dovednostmi – musí být ostražité a musí pohotově reagovat na poptávku dítěte, na denní jednání jsou připravené více než stoprocentně, vyžadují si zpětnou vazbu a učí se z úspěchu.

Marketing

Dnešní maminky využívají sociální sítě (hlavně Facebook), kde se chlubí svými ratolestmi, a také sledují maminkovské portály. Správná maminka to ale s „fejsbukováním“ nepřehání. Marketing dělá i kočárek, oblékání, způsob vystupování a mnoho dalších ukazatelů rodinného komfortu a spokojenosti.

IT

Maminky výborně ovládají smarthphone, notebook, tablet na využívání aplikací, focení, natáčení, komunikování a mnoho dalších činností. Dokáží i různé efekty a vychytávky.

Provoz

Nic nesmí narušit chod domácnosti, a tak všichni ctí maminčina bezpečnostní pravidla, normy, opatření a mnohdy i zákony. Úklid, praní, žehlení, vaření při tom všem mají zorganizované.

Personalistika

Správný nadřízený přemýšlí o svých lidech, což maminky dělají permanentně. Maminky také zajišťují nejlepší možné vzdělání, rozvoj, starají se o dobrou atmosféru a kulturu domova. Vše je perfektně komunikováno.

Nadhled prokazují maminky tím, že dokáží myslet komplexně, provázaně napříč činnostmi výše popsanými, jsou poctivé a vše činí s láskou. Dokonce i při několikátém vzbuzení v noci jsou maximálně profesionální a v dobré náladě, aby bylo miminko spokojené.

Dědičnost je to, v co věříme, když máme inteligentní děti. – Charlie Chaplin


 

Jak říká jedna televizní reklama: „Maminky si nemůžou vzít volno“. Opravdu to maminky nemají jednoduché. Stres, únavu a podobné zmary zvládají se vší ctí. Ale každá mince má dvě strany. Maminky například můžou být s dítětem neustále, což je velké a krásné pozitivum. Maminkám by měl patřit náš velký respekt. Jsou to TOP manažerky domácnosti s milujícím srdcem.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center