Psal se rok 2013 a Lucie Komorousová právě dokončila studium MBA na prestižní Chapman University. Studium, které je zakončeno nejen promocí, ale taky párty se spolužáky. Právě na této párty Lucka ztrácí slavnostní prsten, který jí měl připomínat úspěšné ukončení studia. Jaké měla tato relativně nepodstatná událost důsledky, se dozvíte dále.
Lucka byla v roce 2013 úspěšnou školitelkou se zkušenostmi ve firmách se světovým jménem, s úspěchem, s penězi s tím spojenými a velmi slušnými vyhlídkami do budoucna. Co člověka s takovou perspektivou přinutí opustit takto slibně rozjetou kariéru v korporátní sféře?
Ke zjištění příčin je potřeba se podívat ještě dále do minulosti. Lucka, pohledná a na první pohled křehká blondýnka, mi popsala, čím vším si prošla na cestě k úspěchu i mezi podnikateli.
To, že má ráda výzvy a nejde s davem, prokázala již na střední škole. V šestnácti letech se vydala studovat do USA a odmaturovala ve Státech již v 17 letech. Bohužel, český systém si s jedinci jako je Lucka neumí „poradit“. Kvůli legislativním problémům sice nemohla studovat vysokou školu, ale pracovat mohla. A tak začala. Jak jistě tušíte, tak to nebyla manažerská pozice. Pustila se do toho, co umí nejlépe, a to do komunikace s lidmi. Prodávala do firem slevové poukazy. Představte si sedmnáctiletou drobnou slečnu, jak obchází firmy a nabízí jim slevové poukázky. Co tomu asi říkali rodiče? Tušíte správně, že šíleli. „Neustále jsem doma poslouchala, k čemu jsem studovala, když skoro na ulici prodávám poukázky.“ Práce ji bavila a byla nadstandardně finančně ohodnocena, a jak s úsměvem dodává: „Co jsem prodala, to jsem si vydělala“. Tento výdělek ji bohatě stačil k tomu, aby se v 18 letech odstěhovala od rodičů a živila se sama.
K uklidnění situace se Lucka opět vydala na akademickou dráhu. Nicméně, po zkušenostech se systémem v České republice a s nadšením ze studia v USA se vydala opět do zahraničí. Tentokráte do Německa. To ji však neučarovalo a po krátké době se vrací do práce. V té době vrcholil boom mobilních operátorů, kteří se prali o firemní klienty. Lucka nastoupila do Paegasu, v současnosti T-Mobilu, a díky svému obchodnímu talentu se vypracovala až na pozici Key Account Managera. Pro ženu určitě velký úspěch, ale Lucce v té době bylo teprve 21 let! S touto pozicí bylo spojené i vysoké finanční ohodnocení, které Lucka využila k vystudování Anglo-American University v Praze. „Po šesti letech v T-Mobilu a dokončeném bakalářském studiu jsem se rozhodovala, kam se vrhnu dál.“ vypráví energicky Lucka. Velmi ji bavilo předávat své zkušenosti ostatním a tak padla volba na školení. „Tak jsem dala v Téčku (T-Mobile) výpověď a pořídila si živnostňák,“ doplňuje Lucka své rozhodnutí. Začínala opět od nuly a přes školení produktů pro telekomunikační společnost se propracovala až ke školení softskills pro různé korporace. A Lucka se opět nedržela při zemi a dávala si vyšší cíle, zaměřila se totiž na získání práce pro společnost PricewaterhouseCoopers. Pro společnost, která hýbe světem financí a která je vysněným zaměstnavatelem velké části studentů ekonomických fakult nejen v této zemi. Jistě, Lucka měla v té době skvělé reference a předpoklady, ale ze své iniciativy by se PwC určitě samo neozvalo. „Chvilku to sice zabralo, ale sledovala jsem nabídky pozic v této společnosti, a jakmile se objevila žádaná pozice, tak jsem po ní skočila a nakonec začala pracovat pro PwC,“ říká Lucie s úsměvem a vypadá to, jako by to byla procházka růžovou zahradou.
Opak byl pravdou, práce ve společnosti PwC nebyla tím, co si Lucka představovala a dodává k tomu: „Práce mě sice bavila a poznala jsem spoustu skvělých lidí, ale chyběla mi volnost, na kterou jsem byla zvyklá.“ To, že jí něco schází, poznala i její nadřízená, která ji podpořila v založení vlastní společnosti. K tomuto impulzu Lucka dodává: „Tak jsem to prostě udělala, založila jsem si vlastní společnost.“
Právě díky práci pro PwC, která jí pomohla do začátku, se začala firma rozvíjet a klientů rychle příbývalo. Lucka v té době také začíná studovat na Chapman University, která ji má pomoct dále rozvíjet se v oblasti vzdělávání. Vše do sebe perfektně zapadá, ale přesto nahodilá událost změní její vize a Lucka se v roce 2013 rozhoduje rozjet vlastní značku na zakázku vyráběných šperků Lucy Diamonds. Už začínáte tušit, co měla ztráta prstenu za následky?
Pokud ano, zaujala vás Lucčina cesta za úspěchem a zajímá vás, jak pokračuje nová cesta jejího podnikatelského života? Potom si určitě nenechte ujít první číslo našeho tištěného magazínu, kde Vám přineseme další detaily ze života podnikatelky vyrábějící korunku, která bude zdobit Českou Miss 2016.
V našem prvním vydání tištěného magazínu vám potom přineseme exkluzivně pokračování tohoto příběhu. Dostanete informace o tom, co bylo impulsem k tomu, že Lucka začala podnikat právě v klenotnictví, co dělá jinak, proč pracuje pouze s českými zlatníky a výrobci, nebo jak se dostala ke spolupráci s Českou Miss.