fbpx

2 dubna

Lepší plat? Lepší pozice ve firmě? Hodně vám pomůže MBA titul

0  comments

Chcete mít lepší plat? Lepší pozici ve firmě? Získat místo, na které máte políčeno? Jak se oproti konkurenci jiných vysokoškoláků odlišit na trhu práce? Lidé si často neuvědomují, že jsou to právě manažerské znalosti, které jim dokáží připsat body a zvýšit tak jejich atraktivitu na trhu práce.

„Dnes je v České republice přes 1,3 miliónu vysokoškoláků, titul MBA se stále více stává na trhu práce silnou konkurenční výhodou a je jedno, zda uvažujete o změně zaměstnání, nebo ve vaší firemní hierarchii čekáte, až se uvolní lepší post,“ říká Mgr. Štěpán Mika, ředitel Central European Management Institute (CEMI), který se vzděláváním manažerů MBA online zabývá od roku 2011.

Z výzkumu realizovaného institutem CEMI vzešlo, že po dokončení online MBA studia se 92 % lidí posunulo o 1 a více pozic ve firmě, 42 % získalo konkurenční výhodu na trhu práce a 75 % si zvýšilo své finanční ohodnocení až o třicet procent. Manažerské znalosti, které získali formálním vzděláním, jim prostě připíší body jak u nových, tak i stávajících zaměstnavatelů.

MBA lze studovat i online

Nepočítejte s tím, že váš zaměstnavatel vyskočí radostí, když mu oznámíte vaši častou absenci kvůli MBA studiu.

„Naštěstí dnes už MBA můžete studovat i online a je možné ho dobře skloubit s prací. Studujete odkudkoliv a kdykoliv se vám to hodí. Po práci, po večerech nebo hned ráno před prací.  Naši studenti vítají, že studium trvá jen rok,“ říká Mgr. Štěpán Mika, jehož institutem CEMI prošlo už 1000 absolventů.

Dnes můžete online studovat i MBA. Foto: CEMI

V dnešní době jsou už lidé zvyklí studovat online daleko více, než tomu bylo před lety.  Rok od roku zájem o online studium roste, a to především o obory jako je Executive MBA nebo Ekonomika a finanční management. Na CEMI najdete 9 MBA a LLM oborů z nichž 7 je vedeno v češtině a 2 v angličtině. Vyučuje zde 45 lektorů z České republiky i ze zahraničí.

9 oborů, 7 v češtině a 2 v angličtině

Mezi oblíbené online MBA obory patří také Bezpečnostní a krizový management, Management obchodu, Veřejná správa, Management zdravotnictví či LLM program Korporátní právo.

V angličtině pak CEMI nabízí obory Global Business Leadership a Marketing Management and International Business.

Manažerské problémy z praxe

Podle Mgr. Štěpána Miky ale online MBA studium není o pouhé teorii. Lektoři vychází z reálných příkladů a situací z praxe a ze zkušenosti z vlastních firem. Vědí, co často řeší manažeři v českém i slovenském prostředí a o tyto poznatky se se studenty ochotně podělí.

„Navíc u anglických oborů studující získají vhled do mezinárodního byznysu a jeho pojetí v celosvětovém kontextu. Dále si zde prohlubují i jazykové znalosti, protože výuka probíhá v angličtině. Zájem o tyto obory projevují především lidé, kteří mají ambice pracovat pro větší mezinárodní společnosti,“ vysvětluje Mgr. Štěpán Mika z CEMI.

Foto: Mgr. Štěpán Mika, ředitel Central European Management Institute Autor: CEMI
Foto: Mgr. Štěpán Mika, ředitel Central European Management Institute
Autor: CEMI

„Dokonce jedna třetina našich absolventů se po dokončení online MBA studia pustila do založení vlastního podnikání,“ popisuje Mgr. Štěpán Mika.

Na co si dát pozor při výběru online MBA studia

Pokud se rozhodnete pro online MBA studium, určitě se podívejte na reference a na celkovou prezentaci instituce. Rovněž by mělo být rozhodující, zda jsou s vámi ochotni se setkat v sídle instituce, která by měla mít historii a měli by s ní být spojeni uznávaní lektoři a kapacity z oborů.

„Každopádně je dobré vědět, jak studium probíhá, jaké předměty jsou v rámci jednotlivých programů vyučovány, jaký je harmonogram studia či na koho se mohou obrátit v případě dotazu nebo problémů. Zjistěte si také, v jakém rozsahu je studijní oddělení nápomocno při řešení problémů, jak a kdy se můžete spojit s lektory, chtějte také vědět, zda s vámi instituce uzavře smlouvu a jak bude probíhat platba, “ uzavírá ředitel.

„V rámci příležitosti překonání hranice 1.000 absolventů jsme připravili nové webové stránky a pro potenciální zájemce i speciální cenovou nabídku, díky které ušetří na školném 36.300 Kč,“ uzavírá Mgr. Štěpán Mika. Zájemci tak mohou začít studovat již za 79.900 Kč bez DPH.


Central European Management Institute: CEMI:
  • Zaměřuje se na online MBA a LLM studium a vzdělávání manažerů online formou
  • Na trhu působí od roku 2011, 1000 absolventů
  • Délka studia je 1 rok
  • 9 oborů – 7 v češtině, 2 v angličtině
  • Akreditace od britské instituce IADL (International Association for Distance Learning)
  • přihláška zdarma, možnost školeného na splátky
  • v rámci překročení hranice 1.000 absolventa na CEMI ušetříte při přihlášení do jarního náboru 36.300 Kč na školném
  • nábory končí už 8. 3. 2017
  • více najdete cemi.cz

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center