Léna Brauner, umělkyně známá především díky nevšedním dílům. Někdo ji však může znát i jako holku s liščím ocasem.
Liščí ocas byl z hecu, byla to sázka, sranda. Postupně to ale přešlo v situaci, kdy si ji okolí začalo velmi všímat, řešilo ji, mnohdy se vyjadřovalo negativně, nechápalo ji. „Bylo to o tom, že jsem šla po ulici a dostávala jsem do zad nadávky.“
„Pro mě to bylo o překonání braní si názorů ostatních osobně.“
Proto této doby nelituje. Ocas byl pro ni učitel. Navíc to mělo velký dopad na její popularitu. „Začali říkat hele, to je ta holka s ocasem, potom to přemostilo v to je ta holka s ocasem, co maluje. To už začalo být pozitivnější. A potom přišlo to je ta Léna Brauner, co maluje a nosila ocas. V poslední fázi jsem už mohla ocas sundat. Splnilo to jednak můj ,marketingový tah‘, abych dostala nějakou základnu pozorovatelů a taky to pro mě znamenalo to, že když jsem šla s ocasem na nákup, bylo mi super. Bylo mi už jedno, co negativního o mě někteří říkají.“
„Ve chvíli, kdy ukončíte nějaké období, je skvělé to dostat do momentu, kdy tomu uděláme nějaký rituál. Očistíte se a můžete vyrazit čistí někam dál.“
Své rozloučení s motivem lišek, (které se v době nošení liščího ocasu objevovalo v její tvorbě) zahrnula do svojí nástěnné malby, kde se pilíři na pražském kyvadle zbíhají z jedné strany lišky, z druhé strany od bývalého piadestalu sochy Stalina vybíhají pouze liščí kostry. Toto dílo se nachází na Letné, jde o malbu na Kyvadle.
Prstem zbytek čokolády na talíři rozmazala a vytvořila medvídka, toho následně vyfotila a zveřejnila na facebooku.
Kromě malování obrazů, které ji živí, tvoří i nevšední díla, která poté fotí (díla samotná nemají dlouhou životnost) a která ji také velmi proslavily. Tvoří je např. z jarové pěny, z jehličí spadeného z Vánočního stromku nebo třeba z ubrousku u kávy. Tato tvorba začala medvídkem vytvořeným ze zbytku čokolády. Prstem zbytek čokolády na talíři rozmazala a vytvořila medvídka, toho následně vyfotila a zveřejnila na facebooku. Postupem času facebook nahradil instagram, kde ji nyní sleduje 23 tisíc lidí.
„Závisí to na tom, jakým způsobem dokážeme vyvinout práci, jak moc velcí workoholici jsme, jak moc nás práce baví a jak moc nás naplňuje.“
Za svůj úspěch považuje to, že je šťastná (v tom co ji baví). A k úspěchu se dostala díky své originalitě a to nejen ve výtvarném odvětví.