fbpx

2 dubna

LEADERSHIP: staňte se dvanáctkrát leaderem – II. ČÁST

0  comments

Byl jsem člověk, který dřel, aby si mohl dovolit jít každý víkend na párty. O osobním rozvoji jsem nikdy neslyšel a na úspěšného člověka jsem nenarazil. Za úspěšného člověka totiž považuji někoho, kdo vládne svému času, koho baví svět nebo koho baví zlepšovat ostatním lidem život. Tehdy se mi ho podařilo najít.

Celý den mi v hlavě trčela myšlenka, že si musím pustit nějaké video o podnikání. O té osobě se ještě dozvíte, důležité je, že jsem se vzdal párty proto, že jsem se s ním toužil setkat. A díky Bohu! V ten den se mi zcela změnilo bytí.

Odnesl jsem si spoustu poznatků, ale především zcela interesantní pocit. Pocit, kterým mě naplňuje jenom jedna věc. Toho odpoledne jsem objevil svou první vizi – chci pomáhat lidem s jejich osobním růstem.

Podílel jsem se na skvělých projektech, ale nic mě pořádně nedokázalo rozpálit tak, jako vydávat z lidí to nejlepší. Proto jsem se začal zajímat o leadership. Kamarád mi k jeho studiu doporučil skvělé materiály. S porovnáním dvou autorů jsem nakonec sepsal vlastních dvanáct bodů inspirativního leadera, o které se s vámi chci podělit.

Prvních šest bodů inspirativního leadera najdete zde.

6. Udělejte to

O prokrastinaci se toho napsalo už mnoho, ale není v tom vůbec žádná věda. Naprosto jednoduše sám sobě poručím a nebudu vymýšlet žádnou zbytečnou odpověď. Pokud to mohu udělat hned, udělám to! Pokud mě ráno pobídne vnitřní hlas, abych zůstal ležet, je už příliš pozdě. Udělám to ještě dříve, než se nějaký hlas vůbec objeví.

Je však samozřejmé, že některé záležitosti nejdou udělat hned. V tom případě si je ihned zapíšu. Určitě v sobě občas pociťujete vznik napětí, když si vzpomenete, že máte v daný den ještě další povinnosti. Díky zapisování si však postupem času vybudujete sami v sebe velkou důvěru, stanete se efektivním a více pozitivním.

7. Neustále se vzdělávejte

Vzdělání by měla být primárně zábava. A proto si ho takové musíme udělat.

Dříve mě čtení moc nezaujalo, ale protože jsem chtěl pochytit veškeré informace, musel jsem zatnout zuby a jet. Dnes to vidím jako chybný krok. V ten moment jsem cítil, že víc vědomostí vstřebávám, když se s někým bavím osobně. A tak jsem se začal raději scházet s vlídnými lidmi, kteří rozumí mé cestě.

A o tom to je – hledat ty chvíle, které vás naplňují štěstím, které vám přinášejí vnitřní uspokojení a které ve vás probouzejí lva.

Všechno, co si o sobě dokážete představit, si sepište na papír a začněte to hledat všude možně.

8. Naučte se říct ne

Nemyslím si, že je to vrozená vlastnost, ale že se jedná o umění. Zejména pak, když dokážete odhadnout moment, kdy je to vůči vám z druhé strany vychytralé. To se ale většina lidí naučí po pár pádech. Horší je, když máte ve svém okolí někoho, koho takové „NE“ může zaskočit.
Zkuste to takto:

„Čau. Co píšeš?“ ptají se mě často.
„Brácho, nezlob se, teď nepokecáme, potřebuji se na to zaměřit,“ odpovídám většinou.

Mám jasně daný cíl a jasně dané plány, nemůžu si dovolit nechat se zpomalovat. 

„Uvidíme se v pátek?“
„Nezlob se, mám teď jiné priority. Uvidíme se příště.“

Mám jasné stanovené zásady a těch se budu držet. Nepovolím, dokud nebudu mít splněno. Odměnou mi tak bude silná mysl a neustálá chuť se zlepšovat.

9. Učte své kroky

Miluji lidi, kteří se s ostatními dělí o své zkušenosti, motivují ostatní lidi k činu a sami na sobě pracují. Tito lidé pro mě vždycky byli vzory a stále jsou. Obzvláště je pak krásné, když se lidé začnou podle toho řídit, protože chtějí něčeho obdobného dosáhnout.

10. Naučte se ovládat své emoce

Negativní emoce všeho druhu jsou jednoznačně tou nejtěžší překážkou v cestě za úspěchem. Proto by mělo být vaší prioritou se těchto emocí zbavit. Přesně toto byla první věc, kterou jsem se naučil. A rozhodně to není tak lehké, jak si ostatní asi myslí.

Když si půjdu jednou zacvičit do posilovny, znamená to, že jsem kulturista? Čili jestli si poslechnu jednu vzdělávací audio nahrávku, znamená to, že jsem profesionál na osobní rozvoj?

Rozhodně to není nic lehkého, ale nainstalovat si do podvědomí tento program se jednoznačně vyplatí. Instalace však bude dlouhá.

Zde se můžete nechat inspirovat.

12. Začněte

Poslední by se dal snáze přeskočit, ale je zde na pravém místě. Je to totiž vůbec ten nejdůležitější, ale bohužel je to taky ten nejzanedbávanější krok vůbec!

Potřebujete-li se najíst, jezte. Potřebujete-li se stát doopravdy ve svém životě úspěšní, začněte konat, protože pokrmem úspěchu je pouze čin.

Pořiďte si deník a napište si, kde jste za deset let. Do nejmenší detailu sepište, jak váš život vypadá za deset let v přítomném čase. Vytvořte první plán a začněte hned.


 

Zajímáte se o leadership? A jaký je váš styl vedení lidí? Na co se zaměřujete a co je vaše nejsilnější stránka? Která další témata byste si rádi přečetli?

Napište do komentářů a pomozte svým přátelům tím, že sdílíte tento text.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center