fbpx

2 dubna

Láska je vše, co potřebujeme ke šťastnému životu

0  comments

Láska… patří do života každého z nás. Je to emoce, kterou pociťujeme, prožíváme. Dokonce u ní pláčeme. Způsobuje v našem těle neuvěřitelné reakce a je odjakživa spojena se srdcem. Každý z nás jí prožívá jinak, zaměřuje jí jinak. Je však nepostradatelná a z psychologického hlediska je láska primární lidskou potřebou.

Mohli bychom jí rozdělit na několik větví. Emoční, sexuální, mocenská a dokonce i věcnou. Nejčastěji je slovo láska používáno ve vztahu dvou lidí. I láska má svůj svátek. V anglosaských zemí se láska slavní 14. února na den Sv. Valentýna. V České republice tento svátek připadá na 1. máje, jak praví Karel Hynek Mácha. Někoho může zarazit, že emoce se slaví jednou ročně. Pro některé lidi není důležité si jí připomínat na určité datum, pro některé zase ano.

Když to vezmete do detailu, tak i ti největší odpůrci svátku lásky, si připomínají tu svou na různá výročí, hlavně svatby nebo seznámení. Dá se říci, že každý z nás si svůj svátek lásky oslavíme po svém a ve svém určeném dni. Proč je pro nás tak důležitá? Proč vyvolává kladné i záporné emoce? A co vše může způsobit? Na to vám odpovím v následujících řádcích. Tato emoce na sebe už po staletí strhává pozornost odborníků a psychologů. Každý se jí snaží rozklíčovat a přijít jí na kloub. Vzhledem k tomu, že se jedná o emoci a každý z nás je jiný, není to zase až tolik jednoduché.

Vždy před svátkem Sv. Valentýna, si můžete všimnout obchodů, které jsou zavaleny srdíčky, plyšáky a různými předměty, které připomínají lásku. Dokonce jsou pořádány různé akce na vytvoření si krásného valentýnského dárku, které většinou pořádají květinářství nebo různé rukodělné skupiny. Dá se říci, že sám marketing nám připomíná, že bychom svou drahou polovičku měli něčím obdarovat a tím jí připomenout, že je stále naší láskou.

Pojďme se nejdříve podívat na to, jaké druhy lásky vlastně máme. Dětská, „klasická“, zamilovanost, platonická láska, mateřská nebo láska k idolu. Druhů je několik. Shodneme se na tom, že ta nejupřímnější je láska dětská a mateřská. Tyto dvě lásky jsou opravdu čisté, upřímné a dělají nám velkou radost, občas i starost. Jen si vzpomeňte na své první lásky. V hlavě jste měli úplně růžovo, na tváři neustálý úsměv, těšení se na čas, kdy se setkáte. Vaše hlava produkovala neuvěřitelné množství nápadů, akcí a představ, které byste mohli podniknout se svou drahou polovičkou. Krásné období, na které s odstupem času vzpomíná každý z nás.

Doba, kdy jsme nikoho neposlouchali. Měli jsme velké růžové brýle. Byli jsme nejchytřejší a pevně a neoblomně jsme věřili, že drahá polovička je ta pravá a jediná. To nejlepší, co nás kdy mohlo potkat. Úžasný stav, že? Vše v tu dobu bylo možné a nic nás nemohlo odradit nebo zlomit. Každý, kdo občas zavzpomíná na svou první lásku, vám potvrdí, že stejně jako tehdy, tak i dnes se mu vyloudí krásný úsměv na tváři a zaleje ho známé horko.

I to láska umí. Je naší nezbytnou součástí. Každá živá bytost potřebuje lásku ke svému fungování. K doplnění sama sebe. Nejde přitom o to, si drahou polovičku k sobě připoutat. Nejde o žádný majetnický vztah. Jde pouze o naše vědomí, že tam někde je a vrací se k nám. Nemusíte ji ani uplácet, abyste přesvědčili drahou polovičku, že je pouze a pouze jen ona. Lásku si za peníze nekoupíte. Tedy tu opravdovou.

Jde o vztah mezi dvěma osobami. Jde o oporu a porozumění. Jde o splynutí v jedno tělo. Jde o souznění, doplňování. Když je láska opravdová, pevná a věrná, vydrží a dovolí vám váš život prožít v růžových brýlích. Dovolí vám být silní, sebevědomí a také vás ochrání. Jakmile toto naleznete, tak vám i zajistí, že vás jen tak někdo nezlomí a ani vám ji nikdo nevezme. Musíte se také s ní naučit zacházet, protože ať chcete nebo ne, láska je něco velmi křehkého.

Lásku bych přirovnala k jin a jang. Jsou to dvě spojené části jednoho celku. Znamenají temnotu a světlo, navzájem se doplňují. Jsou v každé živé bytosti. I přesto, že jsou rozdílné a jejich význam je dle mytologie se dá i přirovnat k ženě a muži, jsou jednou součástí. Přesně tak, jak by to mělo být i v lásce. Navzájem se podporují, mohou se navzájem měnit a část z jin je jang a část z jang je jin. Když si představíte ten znak, tak části jsou ty malé tečky.

I v lásce se doplňujeme a měníme dle své drahé polovičky, i když si ze začátku myslíme, že to tak není. Je to přirozený a krásný vývoj. Právě tou změnou, která u nás probíhá, se k sobě přibližujete, podporujete, tolerujete a rozumíte si. Taková láska může být jen jediná a je až do konce života. Ať si to chcete přiznat nebo ne, každý ji chce zažít. Hodně z vás hledá pravou lásku, ale dle svých požadavků.

Požadavky právě bývají nejčastěji to, co lásku zabíjí nebo jí vůbec nepustí přes váš práh. Pokud hledáte lásku, většinou ji nenajdete. Ona přijde sama. Nečekána, nezvána a překvapí vás.

Jakmile jí získáte, važte si jí. Prožívejte jí, chraňte jí a opatrujte jí. Je jen na vás, zda a jak si ji budete připomínat. Nejste limitovaní svátkem či datem výročí. To vše je jen a jen na vás.

Proč je pro nás láska tak důležitá, už víme. Díky ní, můžeme a zvládneme vše, i ty nejtěžší situace. Jedno pozor tu je. Pokud s láskou nezacházíme tak, jak si zaslouží, můžeme o ni také přijít a poté pro nás končí celý svět. Nejsou to příjemné okamžiky a nikdo z nás je nechce zažít. I proto se o svou lásku musíme dobře starat a podporovat ji. Opečovávat jí a věřit.

Pokud vám den Sv. Valentýna nebo 1. máj či jiné významné datum pomáhá k utužování lásky s vaší drahou polovičkou, využijte je. Pokud jste odpůrci těchto svátků a nepotřebujete je k utužování, tak pevně věřím, že máte každý svůj způsob, jak se o lásku staráte. Každý jsme jedinečný a každý z nás má své metody a postupy.

Přeji vám všem, aby vaše láska byla doživotní a dodávala vám energii a stálý úsměv na tváři, který je vždy propojen s pozitivním myšlením. Starejte se o ni, jak nejlépe umíte. Užívejte jí plnými doušky a věřte, že časem z vás bude tak moc zářit a šířit pozitivní energii, že se vás okolí bude ptát, jak to vlastně děláte.

Krásného Sv. Valentýna vám přeje Michaela Šandová a celý tým Světa Úspěšných.

 

Souvísející článek: 7 tipů jak si přitáhnout svého vysněného partnera aneb co se děje na Bali

Souvísející článek: Úspěch nejsou pouze peníze, nýbrž také láska a mnohem víc

Souvísející článek: 4 jednoduchá slova, jejichž spojením vytváříme stabilitu partnerského vztahu


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center