fbpx

2 dubna

Kritika jako nedílná součást naší cesty

0  comments

Kritika byla, je a bude. To je velmi důležité si uvědomit. Hodně záleží i na našem rozpoložení. Psychika při přijímání kritiky hraje velkou roli. Jestliže vstaneme zadkem napřed, jak se říká, nebo pokud nás během dne někdo vytočí – naše emoce mají pré a není jednoduché přijmout jakoukoliv kritiku, radu nebo doporučení.

Jako první je velmi důležité si uvědomit, že musíme emoce zkrotit a vzít v potaz, že nám nikdo neubližuje, ale snaží se nás posunout dál. Za druhé je dobré si uvědomit, že jsou dva druhy kritiky. Negativní a pozitivní, nebo konstruktivní. Vezměme si například i Walta Disneyho. Ten svou vizi postavil na třech týmech lidí. Snílci, kritici a realisti. Každý z těchto týmů měl svou významnou roli. Snílci dokázali vytvořit perfektní vizi. Kritici poukázali na nedostatky a realisté vizi zkoušeli převádět do reality. Jednoduše řečeno.

 „Dělat nemožné je vždycky legrace.“

Walt Disney

Zdroj: www.disney.wikia.com
Zdroj: www.disney.wikia.com

I když se nám to nemusí zdát, tak kritika nás může posunutou. Stačí si z ní vyzobat to nejdůležitější. Jestliže budeme mít svou vizi a podělíme se o ní s kritikem, tak jí během několika minut můžeme natolik zdokonalit. Proto se kritiky nebojme. Nejtěžší je, se s ní naučit pracovat. Za sebe mohu říct, že jsem se přijímání kritiky také musela naučit. Musela jsem si uvědomit, že na mě nikdo neútočí ani nehaní mou práci, ale snaží se mi pomoci.

„Když o tom dokážeš snít, dokážeš to udělat.“

Tuhle myšlenku musíme dostat do hlavy: „Nikdo na mě neútočí a nehaní mou práci. Chce mě posunout dál.“Díky kritice a tomuto “nastavení hlavy“ budeme efektivnější a naše plány a vize se budou lépe realizovat. Nebojme se kritiku přijímat. Je nedílnou součástí naší cesty, života. Jakmile se naučíme pracovat s naším vnitřním snílkem, realistou a kritikem, všechny obavy jsou ty tam. Naše sny a vize se začínají naplňovat. Jak to s kritikou máte vy?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center