fbpx

2 dubna

Krátký příběh k zamyšlení: Děvčátko, které nedávalo pozor

0  comments

Ve třetí třídě základní školy kdesi uprostřed města vysvětlovala paní učitelka žákům nové učivo. Většina dětí pozorně poslouchala. Po chvíli uviděla paní učitelka Dianku, jak si něco píše na poslední stranu svého sešitu.

Velmi ji to rozzlobilo a zeptala se jí, co tak důležitého dělá, že nemůže pozorně naslouchat výkladu nové látky. Ze strachu a studu nevyslovila ani hlásku. To paní učitelku ještě více rozzlobilo a rozhodla se, že jí udělí poznámku do žákovské knížky.

Dianka přišla domů, kde na ni v kuchyni čekala maminka. Paní učitelka totiž mamince volala a o dnešním incidentu jí pověděla. Maminka se rozhodla Dianku za vyrušování a za poznámku potrestat. Za hlasitého křiku jí vysvětlila, že takto se jednoduše ve škole chovat nesmí, a dcerka se slzami a strachem v očích odešla do svého pokoje. Maminka se rozhodla zjistit, co vlastně Dianka do inkriminovaného sešitu psala.

Vytáhla ho a na poslední stránce v každém řádku opakovaně stálo: „Miluji svoji maminku!“

JAKÉ Z TOHOTO PŘÍBĚHU PLYNE PONAUČENÍ?
Nikdy nedělejte unáhlené závěry a ověřte si informace a fakta od obou, případně více stran. Může to totiž mít negativní následky.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center