fbpx

29 září

Kouzlo nerezových brček | zerowastelife.cz

Plastová brčka a plastové příbory nejsou sice primárním zdrojem znečištění oceánů plasty, avšak rozhodně stojí za zmínku. Evropská unie chce zásadně omezit plastové výrobky na jedno použití do roku 2030, a to včetně brček. Některé státy EU to chtějí udělat mnohem rychleji. Evropané musí na řešení tohoto problému pracovat společně, protože plastový odpad se nakonec dostává do našeho ovzduší, půdy a oceánů i do našich potravin. Dejte šanci nerezovým brčkům.

Celkem deset druhů jednorázových výrobků z plastu, jejichž zákaz nyní komise navrhla, tvoří podle ní až 70 procent všech odpadků v mořích. Zbytky plastů polykají mořští živočichové, někdy v takovém množství, že nepřežijí. Tisícidolarová pokuta nebo šest měsíců vězení, případně obojí navrhuje nový zákon všem číšníkům, barmanům a servírkám, kteří by podávali drinky s brčkem, aniž by si je hosté konkrétně vyžádali. Je to ale opravdu nutné?

PLASTOVÁ BRČKA MIZÍ Z ANGLIE I AMERIKY

Už královna Alžběta II. zakázala na svém území igelitové tašky. To samé platí i pro plastová brčka. V Británii se zákaz začal přirozeně šířit i do dalších oblastí. V některých městech v Kalifornii mohou restaurace zákazníkovi nabídnout brčko, jen když o něj vyloženě požádá. Restaurace v Seattlu nabízí od letošního června recyklovatelné či kompostovatelné slámky. Zákazy podávání brček „bez požádání“ už platí taky pro Miami Beach a Fort Myers na Floridě.

JAK MŮŽE PŘISPĚT KAŽDÝ Z NÁS?

Pokud byste rádi také nějak pomohli, anebo dokonce startujete zero waste život (život bez odpadu), s brčky je velice snadné začít.

JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ – NEREZOVÁ BRČKA

Nerezová brčka z potravinářské oceli jsou elegantní a nezničitelná. Neobsahují ftaláty, PVC, olovo a bisfenol A. Mohou fungovat i jako tyčinky na promíchání nápoje. Jsou tepelnými vodiči, takže váš nápoj v průběhu pití uchovají chladným či teplým. Jsou vhodné do rodin i podniků, lze je vyvařit. Můžete je využívat stále dokola. Na internetu najdete mnoho dodavatelů této vymoženosti, doporučuji se podívat na stránku zerowastelife.cz. Naleznete zde nejen zero waste  výrobky, které se vám budou hodit třeba i na cestování, ale také blog plný užitečných rad.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center