fbpx

2 dubna

Komfortní zóna aneb zkuste to letos o Vánocích jinak

0  comments

Jak velká, respektive malá je vaše komfortní zóna? Snažili jste se ji někdy opustit? Povedlo se vám to? Ať už ano nebo ne, rozhodně čtěte dále, protože už pouhým pokračováním ve čtení svou zónu komfortu opouštíte a ani si to vlastně nemusíte uvědomovat.

Vánoce se blíží, pomalu, ale jistě přichází období klidu a míru. Tedy vlastně ne. Začíná čas šílenství, nervozity a obezity. Lidé si půjčují peníze, aby mohli svým blízkým koupit nepotřebné dárky. Přestávají se věnovat své práci, koníčkům, a někteří si dokonce řeknou: „V novém roce to všechno napravím, teď si budu alespoň jednou za rok užívat klidu a pohody s rodinou.“

Bohužel se většině lidí nesplní ani část z této věty. Budou se cítit ještě více unavení, klid s rodinou je minul úplně, jelikož se stále muselo něco zařizovat… A co teprve restart v novém roce? Na tuto otázku si odpovězte sami. Vy víte nejlépe, jak dlouho vám novoroční předsevzetí vydržela. Pokud to bylo déle než měsíc, gratuluji vám. Osobně jsem nikdy v novém roce nepřekonal pověstnou hranici 30 dní, vlastně jsem nezvládl ani 20 dní. Dnešní článek bude však o něčem jiném.

Připravil jsem si pro vás celou sérii článků. V tom dnešním opustíme opravdu velké množství zaběhlých kolejí a pravděpodobně vyrobíme koleje nové, anebo začneme využívat ty, které jsou pro ostatní rizikové, ba dokonce smrtelně nebezpečné. Jdete do toho se mnou? Můj pes jménem Max do toho jde, ale možná to je tím, že ho vedu na vodítku. Vás ovšem na vodítku nemám. Jdete do toho, nebo budete žít svůj neustále se opakující se a časem možná nudný život?

Je to zhruba měsíc zpátky, kdy jsem si naplánoval tuto sérii článků. Nejprve měly články vycházet každou adventní neděli, při jedné z včerejších schůzek mě ovšem napadla jedna šílená věc: Co slavit všechny adventní neděle v sobotu a namísto zapalování svíček udělat něco prospěšného pro svou budoucnost? Samozřejmě pokud vás k tradici adventu váže vaše víra, nemám s tím sebemenší problém, ovšem něco pro svou osobnost můžete udělat i tak, nemyslíte?

Je 12 hodin 28. 11. 2015, první předadventní sobota v tomto roce. Dneškem počínaje začnu společně s vámi dělat věci ještě více jinak, než je u mě obvyklé. Co si pod tím představit? Možností je spousta. Povím vám o svém vlastním utíkání z komfortní zóny.

Kdybyste bydleli v ulici, ve které bydlím já, často byste potkávali jednoho s prominutím magora, který se pokaždé chová jako šílenec. Ano, myslíte si to správně, jsem to já. Rád zkouším nové věci a především ty, jenž v naší společnosti nejsou obvyklé. Spíše naopak, dělá je jeden z milionu. Není to skvělé říct si: „Jsem jeden z 12 lidí v Česku, kdo dělá tuto věc, možná jsem dokonce jediný.“? Číslo je samozřejmě nepodložené, i kdybych byl jeden ze sta tisíc, tak bych to považoval za úspěch.

Vraťme se ovšem zpět do ulice, v níž bydlím. Je osm hodin večer, velké množství lidí přišlo z práce chtěje se hezky v klidu podívat ve svém komfortním křesle na reportáž o šílenci, jehož televize naprosto zesměšnila a překroutila jeho chování na nesvéprávného člověka, který právě utekl z léčebny. Na druhé straně jsem já, člověk, který ve stejnou dobu chodí po ulici v lakýrkách, ručníku a v ruce drží kytaru, na níž hraje jednu populární vánoční skladbu. Někomu mohu připadat jako šílenec, pro jiné jako inspirátor a člověk, který se nebojí zkoušet nové věci. V televizi jsem bohužel nebyl, ale všechno ostatní je pravdivé. Až se v televizi objevím, dám vám vědět, určitě to bude stát za to. Vlastně už jsem tam byl a rozhodně to za to stálo, ale o tom někdy příště…

Vraťme se teď k mému záměru v tomto článku. Celá tato série vznikla kvůli vám. Chci, abyste se konečně rozhoupali a začali dělat věci jinak, tak abyste se každý den přibližovali ke svému cíli. Nejlepší na tom všem je, že díky drobným změnám můžete postupem času získat to, na co v tuto chvíli ani nepomýšlíte, resp. pomýšlíte ale jinak, než byste měli. Mám na mysli ideálního partnera, nové přátele… Možná již delší dobu čekáte na to, až se u vás někdo takový objeví, on však sám od sebe nepřijde. Je to jako na Štědrý den. Pokud nebudete mít ozdobený stromeček, nebudou dárečky.

Tento uvítací článek vám měl přinést trochu inspirace a doufám, že se tak i stalo. Připravil jsem si pro vás jeden úkol. Touto chvílí počínaje a smrtí konče, začněte žít život jinak. Zkoušejte každý den něco nového, klidně i šíleného. Vykládejte nákup z auta pouze v ručníku a korunou na hlavě jako já, vždyť vás za to nemohou zavřít (alespoň doufám). Mohou se stát dvě věci. Buď se na vás lidé budou dívat skrz prsty, protože neděláte to, co chtějí oni, anebo neuděláte nic a budete to vy, kdo se bude dívat skrze prsty na ty ostatní.

Zapisujte si své změny na papír a pokud budete mít zájem, podělte se o ně v komentářích u příštího článku, nebo mi je zašlete na mail: knobloch@svetuspesnych.cz


O změnách bude i první vydání našeho tištěného magazínu. Pojďte dosáhnout změny v průběhu celého roku a ne jen na začátku roku nového. Maximálně vám s tím pomůžeme.
Kosmetika a měkké dárky jsou klasika, ale předplatné magazínu Světa Úspěšných – to je moudrý dárek!

Předplatné časopisu Světa Úspěšných již zítra. Bedlivě sledujte naše sociální sítě.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center